Spoločnosť Apple je v súčasnosti najväčším technologickým gigantom na svete a jej budovy majú špeciálne technológie, ktoré nikde inde na svete nenájdeš. Okrem toho, že sa v nich nachádzajú rozsiahle dátové a riadiace centrá, nachádzajú sa na ich strechách aj solárne panely, ktoré poháňajú v pred servery. Apple tak šetrí elektriku a vďaka tomu aj životné prostredie. Dnes sa však stalo niečo čo určite nikto nechcel. Podľa všetkého jeden zo solárnych panelov začal horieť.

Požiar

Požiar vznikol na jednej z najnovších budov, do ktorej Apple investoval 2 miliardy amerických dolárov. Áno ide presne o bývalú budovu spoločnosti GT Advancet Technologies, a teda spoločnosť, ktorá mala vyrábať zafírové sklíčka pre Apple, no žiaľ, spoločnosti sa to nie tak úplne podarilo a teraz má voči Apple obrovské dlžoby. Apple teda získalo jej bývalú budovu pomerne jednoduchým spôsobom, no ako sa dnes ukazuje veľmi ľahko o ňu aj mohlo prísť. Pokiaľ by sa totiž rozšíril oheň zo strechy do vnútra budovy, mohlo by dojsť ku katastrofe. Našťastie sa však nič vážne nestalo a hasiči stihli uhasiť všetko včas. Podľa správy sa vznietil solárny panel na streche budovy.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.