Keď sme včera večer písali článok o tom, čo má dnes všetko Apple predstaviť, sami sme úplne neverili tomu, že sa dočkáme napríklad červeného iPhonu 7/7 Plus či iPhonu SE so 128GB pamäťou. Neuveriteľné sa ale stalo skutočnosťou, a práve teraz sa pozeráme na zariadenie, ktoré Apple vylepšilo, čím chce podporiť jeho predaje. Je to zhruba rok čo prišiel na trh a dnes bol aktualizovaný. Väčšinou Apple z pamäte uberá, no tentokrát pridalo. Zdvojnásobilo pamäťové varianty, pričom sa však zachovala cena. Dobrý krok!

iPhone SE 128GB

Keď Apple takto pred rokom predstavilo iPhone SE, bola to obrovská radosť, pretože obľúbený model 5S dostal vylepšenie v podobe výkonu z iPhonu 6S/6S Plus, ktorý bol vtedy aktuálny.

- Reklama -

Je to fantastický a výkonný stroj s výborným fotoaparátom a inými technológiami. iPhone SE síce už existuje rok, ale stále nepatrí do starého železa, ani náhodou. Je populárny a aj keď už je na trhu aj iPhone 7/7 Plus, Apple chce podporiť predaje a tak spravilo v podstate niečo, čo urobilo aj pri tabletoch. Dá nám viac za menej peňazí.

Respektíve, zaplatíme rovnako ako doteraz, ale dostaneme dvojnásobnú pamäť. Je síce pravda, že ide skôr o premyslený marketingový trik ako o inováciu, ale na druhú stranu, ťažiť z toho budú aj tí, ktorí sa už zalizovali, že si kúpia iPhone SE a teraz dostanú omnoho väčšiu kapacitu!

Presnejšie prišla 32GB a 128GB verzia. Pokiaľ si budeš chcieť kúpiť základ, zaplatíš stále pomerne málo. Minimálne v USA je cenovka $399 (u nás žiaľ až 479€) za 32GB model. Ak však budeš chcieť „high-end“ 128GB verziu, budeš musieť priplatiť. Konkrétne už klasicky $100, teda $499 (u nás až 589€), Stále je to ale priaznivá cena a netreba zabúdať, že pre Apple ide o perfektný biznis.

iPhone SE mohol byť taký lacný už minulý rok najmä vďaka nízkym výrobným nákladom, čím Apple udržalo vysokú maržu. Dnes sú ale náklady opäť o čosi nižšie, takže perfektná marža ostáva, prípadne sa zvyšuje. iPhone SE teda nepatrí do starého železa a dizajn iPhonu 5 žije už šiestym rokom, wow! To, kedy bude novinka dostupná zatiaľ však nevieme!

Verdikt k aktualizácií

Celkom inteligentný krok. Pokiaľ by ho Apple neurobilo, predaje by stále klesali. o iPhone SE už logicky nie je taký záujem ako minulý rok, aj keď sa kde tam čosi predalo. Tak či onak, vďaka aktualizácií sa jednak o novinke zase čosi napíše, čo určite urobí spoločnosti dobré PR, no a potom ľudia budú rozmýšľať o novinke aj ako o výhodnej kúpe. Fantastické úložisko a parametre sú stále to, prečo sa oplatí toto zariadenie kúpiť!iPhone SE - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.