Zdá sa, že Apple to myslí so svojim vozidlom naozaj vážne a po posledných spravách s projektom Titan sa dozvedáme o novinke, ktorá len opäť zvyšuje pravdepodobnosť tohto projektu. O čo ide? Apple v uplynulých dňoch zamestnal aj bývalého riaditeľa R&D divízie spoločnosti Mercedes-Benz a aj keď tvrdí, že do spoločnosti prišiel kvôli počítačom Mac je jasné, že môže pracovať aj na iných projektoch!

Bývalý riaditeľ pre výskum a vývoj Mercedes-Benz!

V posledných dňoch sme toho počuli o spoločnosti Apple v spojitosti s automobilovým priemyslom a spoločnosťou Tesla naozaj mnoho. Jedni tvrdia, že Apple pracuje na revolúcií, ktorá oživí automobilový priemysel, druhý naopak tvrdia to, že Apple chce predstaviť svoj vlastný automobil. Aj keď stále nevieme, kde je vlastne pravda, dozvedáme sa ďalšiu zaujímavú skutočnosť odhadom automobilového priemyslu. Apple vraj najal ďalšieho zamestnanca, ktorým je zrovna bývalý riaditeľ pre výskum a vývoj prichádzajúci zo spoločnosti Mercedes-Benz.

Ide konkrétne o Johanna Jungwirtha, ktorý predtým pracoval dlhú dobu medzi automobilmi, no vo svojej náplni práce má napísane, že sa bude v budúcnosti podieľať na vývoji počítačov Mac. Je teda možné, že to s predstavením nového vozidla nijako nesúvisí, no nie je vylúčené, že človek, ktorý v minulosti pracoval pre Mercedes-Benz nebude pracovať aj pre Apple a konkrétne pre projekt Titan. Najmä ak vezmeme do úvahy fakt, že Apple muselo mať naozaj dobrý dôvod na to, aby dokázalo prebrať prémiovému Mercedesu riaditeľa pre výskum a vývoj, no nie?

Prečítajte si tiež  Apple Music platí dvakrát viac než Spotify. Koľko peňazí získa držiteľ práv za jedno prehranie skladby?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.