Už dávnejšie sme hovorili o tom, že spoločnosť Apple chystá svoje vlastné vozidlo, ktoré sa bude nazývať „Apple Titan.“ Teda, minimálne tak nazýva spoločnosť celý tento projekt. Postupom času na verejnosť unikajú stále nové a nové informácie o tom, že Apple najíma jedného experta z automobilovej brandže za druhým a výnimkou nieje ani Doug Betts zo spoločnosti Chrysler, ktorého prezradil profil na LinkedIn.

Doug Betts

Ako sa tak zdá, spoločnosť Apple zamestnala ďalšieho experta z oblasti automobilov, ktorým je konkrétne Doug Betts z Chrysleru. Práve on sa v jeho bývalej práci snažil o čo najefektívnejšie zníženie nákladov a zvýšenie spokojnosti zákazníkov. Jeho úlohou bolo konkrétne technické inžinierstvo, emisné odvetvie a samozrejme riešenie problémov. Riešil naozaj veľa dôležitých problémov, ktoré neustále zasahujú automobilový priemysel. Chrysler však nebola jediná automobilka, v ktorej Doug pracoval. Predtým robil tiež pre Toyotu, Nissan, či pre spoločnosť vyrábajúcu pneumatiky, Michelin.

Po novom už zamieril do technologického sveta, kde sa pravdepodobne stal súčasťou vývoja nového automobilu spoločnosti Apple, ktorý by mal svetlo sveta uzrieť niekedy v roku 2020. Jeho hlavnou stránkou by mala byť okrem elektrického pohonu aj autonomita, čo znamená, že by Apple vozidlo mohlo jazdiť úplne samo! O tom či sa to podarí budeme po najbližšie roky veľmi dobre informovaní, keďže Applu sa momentálne príliš nedarí zastaviť neuveriteľné množstvo uniknutých informácií.

Prečítajte si tiež  Základný iPhone 15 dostane vychytávku, ktorá bola pôvodne určená pre verzie Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.