Už dávnejšie sme hovorili o tom, že spoločnosť Apple chystá svoje vlastné vozidlo, ktoré sa bude nazývať „Apple Titan.“ Teda, minimálne tak nazýva spoločnosť celý tento projekt. Postupom času na verejnosť unikajú stále nové a nové informácie o tom, že Apple najíma jedného experta z automobilovej brandže za druhým a výnimkou nieje ani Doug Betts zo spoločnosti Chrysler, ktorého prezradil profil na LinkedIn.

Doug Betts

Ako sa tak zdá, spoločnosť Apple zamestnala ďalšieho experta z oblasti automobilov, ktorým je konkrétne Doug Betts z Chrysleru. Práve on sa v jeho bývalej práci snažil o čo najefektívnejšie zníženie nákladov a zvýšenie spokojnosti zákazníkov. Jeho úlohou bolo konkrétne technické inžinierstvo, emisné odvetvie a samozrejme riešenie problémov. Riešil naozaj veľa dôležitých problémov, ktoré neustále zasahujú automobilový priemysel. Chrysler však nebola jediná automobilka, v ktorej Doug pracoval. Predtým robil tiež pre Toyotu, Nissan, či pre spoločnosť vyrábajúcu pneumatiky, Michelin.

- Reklama -

Po novom už zamieril do technologického sveta, kde sa pravdepodobne stal súčasťou vývoja nového automobilu spoločnosti Apple, ktorý by mal svetlo sveta uzrieť niekedy v roku 2020. Jeho hlavnou stránkou by mala byť okrem elektrického pohonu aj autonomita, čo znamená, že by Apple vozidlo mohlo jazdiť úplne samo! O tom či sa to podarí budeme po najbližšie roky veľmi dobre informovaní, keďže Applu sa momentálne príliš nedarí zastaviť neuveriteľné množstvo uniknutých informácií.

Apple Car - svetapple.sk
Apple Car – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.