Ďalšia daň za spomaľovanie iPhonov

Ešte začiatkom roka 2020 začalo niekoľko amerických štátov vyšetrovať Apple so snahou zistiť, či neporušilo zákony súvisiace s obchodnými praktikami. Ako už napovedá nadpis, všetko sa týkalo spomaľovania starších zariadení, čo malo zamedziť vypínaniu a zamŕzaniu operačných systémov.

Samotné vyšetrovanie skončilo a Apple pristúpilo na dohodu so zaplatením ďalších 113 miliónov amerických dolárov. Okrem toho muselo prisľúbiť, že v budúcnosti bude o podobných zmenách lepšie informovať svojich zákazníkov.

Mark Brnovich, generálny prokurátor (Arizona), verejne prehlásil, že zabráni technologickým spoločnostiam, aby manipulovali so spotrebiteľmi. Podobné prípady sa už nesmú zopakovať.

Funkcia „správa napájania“ bola pred tromi rokmi súčasťou aktualizácie iOS 10.2.1. Za úlohu mala eliminovať nečakané vypínanie, ktoré trápilo majiteľov starších zariadení so zhoršeným zdravím batérie. Všetko fungovalo na princípe nedobrovoľného obmedzenia výkonu. Celá kauza spočívala v tom, že Apple túto zmenu nijak nekomunikovalo. Funkcia bola pridaná do zariadení takpovediac potichu.

Cupertinská spoločnosť už zákazníkom uhradila 500 miliónov dolárov na urovnanie celého sporu. Teraz však doplácala ďalších 113 miliónov, kvôli inému vyšetrovaniu v tej iste veci. Uvidíme, či samotná kauza konečne skončila, alebo niekto opäť prileje olej do ohňa. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Skladačka Samsung Galaxy Z Flip5 klesla na cenové dno. Neuveríte, aká je lacná
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.