Technologický gigant už od nepamäti tlačí na čo najvyššie zabezpečenie svojich zariadení. Nenabúra sa do nich ani FBI a ak aj áno, zlyhá slabé heslo používateľa a nie iPhone, iPad prípadne akýkoľvek iný produkt. Dnes dostali hackeri viac než 50 000$ za to, že upozornili na 55 zraniteľných miest.

Príjemná odmena za trojmesačnú prácu

Jablková spoločnosť už niekoľko rokov prevádzkuje Apple Security Bounty Program, v ktorom vypláca odmeny hackerom, poukazujúcim na najrôznejšie nedokonalosti zabezpečenia. Najnovšie sa ho zúčastnili Sam Curry, Brett Buerhaus, Ben Sadeghipour, Samuel Erb a Tanner Barnes.

Behom trojmesačnej snahy napádania platforiem a služieb Applu, objavili viacero slabín, ktoré potrebovali nevyhnutnú opravu. Zinkasovali tak 51 500$ v štyroch samostatných odmenách.

Podľa hackerov mali jednotlivé chyby rôzne druhy závažnosti. Kým niektoré nepredstavovali žiadne riziko, našli sa aj doslova kritické problémy. Šikovný útočník by dokázal skompromitovať aplikácie používateľov, prevziať iCloud účet, načítať zdrojový kód a ďalšie… To Apple nemôže dopustiť.

Technologickému gigantovi netrvalo dlho, aby dal všetko do poriadku. Hackeri potvrdili, že chyby boli odstránené v priebehu niekoľkých hodín či maximálne jedného dňa.

Operačné systémy iOS a macOS patria dlhodobo medzi to najbezpečnejšie, čo si môžete na trhu zakúpiť. Ak teda chcete ochrániť svoje citlivé dáta, je to pre vás skvelá voľba.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple vám tento mesiac môže vymazať fotky z iPhonu. Ako o ne neprísť?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.