Spoločnosť Apple podľa všetkých informácií už na zajtra, 8. júla, chystá predstavenie nových beta verzií iOS 8 a OS X Yosemite. Jedným z krokov, ktorým to čiastočne naznačila je zmazanie všetkých dát zo serverov Cloud Kit!

„Reštart“

Celkový reštart serverov sa bude týkať troch služieb. Pôjde o iCloud Photos, iCloud Drive a Mail Drop. Apple v mailovej prílohe varoval vývojárov, že podobný reštart sa môže počas beta testovania ešte niekoľkokrát zopakovať! 

iCloud Photos Library

Fotografie, ktoré sa doposiaľ nachádzali v iCloud Photos Library, budú pred zmazaním automaticky uložené do zariadenia a potom sa nahrajú späť do Cloudu.

icloud1
iCloud Photos – svetapple.sk

iCloud Drive Library

Po upgrade, kedy budú zmazané všetky dáta, bude stačiť službu znova aktivovať v nastaveniach a všetky dokumenty budú automaticky kopírované do iCloud.

iCloud-Drive
iCloud Drive – svetapple.sk

Mail Drop

Poslednou službou, ktorej sa obnova týka je Mail Drop, pri ktorej budú musieť byť všetky prílohy odoslané znova, pretože tie staré po vymazaní Cloud Kit-u zmiznú.

Tieto zmeny sa však týkajú len užívateľov, ktorí momentálne testujú beta verzie nových operačných systémov iOS 8 a OS X Yosemite. Preto, pokiaľ máte iOS 7, netreba sa ničoho obávať!

ios_8_beta_2_iphone_hero
Tieto zmeny sú údajne predzvesťou zajtrajšieho predstavenia novej beta verzie iOS 8! – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.