Pokiaľ ste sledovali tohtoročnú konferenciu, pravdepodobne ste si všimli zmenu, ktorá na prvý pohľad pôsobila len ako papierová. Spoločnosť Apple predstavila zariadenia v nových farebných prevedeniach, ktoré sa však nelíšia len názvom ale aj odtieňom.

V prípade, že si budete chcieť zaobstarať iPhone 13 mini alebo iPhone 13, po novom už nie je k dispozícii vo verzii White alebo Black, ale len ako Starlight a Midnight.

- Reklama -

Hoci to na prezentačných záberoch pravdepodobne nebolo jasné, ak zoberieme štúdiové fotografie iPhonu 13 a iPhonu 12, v priamom porovnaní uvidíte rozdiely. Prevedenie Starlight pôsobí o niečo teplejším dojmom než White a ešte viac pripomína „slonovinovú kosť“. Už minuloročná biela mala žltkastý nádych, no teraz je to značne výraznejšie.

Čo sa týka čiernej Midnight, tak tá je taktiež podobná ako Black, avšak nie úplne rovnaká. Zatiaľ čo minuloročná čierna bola tieňovaná skôr do fialova (viditeľné to bolo najmä na hliníkovom ráme), tohtoročná čierna bude zrejme trochu modrastá.

Aj na Apple Watch 

Všetky rozdiely sa ukázali ešte výraznejšie na inteligentných hodinkách Apple Watch, kde Starlight nahradila prevedenie Silver a Midnight prevedenie Space Gray.

Ako môžete vidieť sami, Apple dokonca upravilo aj odtieň silikónových remienkov, takže sa medzigeneračný upgrade netýkal len hliníkového šasi.

Napíšte nám do komentára, čo si o tejto zmene myslíte vy. Páčia sa vám nové farebné prevedenia pre iPhone 13 a Apple Watch Series 7 alebo ste preferovali skôr tie, ktoré boli k dispozícii pri iPhone 12 a Apple Watch Series 6?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.