Apple sa už od začiatku svojej najväčšej akvizície v histórií pokúša dohodnúť s rôznymi vydavateľstvami na jednotnej cene za streamovacie služby. Vzhľadom na to, že Applu momentálne patrí všetko, čo kedy patrilo spoločnosti Beats, súčasťou jeho aplikácií je aj Beats Music. Po novom by mala jej cena za mesačné používanie klesnúť na 5 $!

RE/Code

Dnešné správy prichádzajú zo servveru RE/Code, ktorý tvrdí, že Apple zníži ceny predplatného Beats Music na 5 $ mesačne, čo je pre jej používateľov omnoho výhodnejšia cena. Podľa nich má Apple v pláne celkovo zrušiť túto službu a predstaviť úplne novú svoju, aplikáciu. Podľa Apple minú  zákazníci v iTunes Music Store ročne okolo 60 $, čo by sa celkovo vyrovnávalo cene 5 $ mesačne za predplatné služby.

Najskôr budúci rok

Server k zníženiu mesačného predplatného k službe však tiež dodáva, že sa tak stane najskôr na budúci rok, čo znamená, že si ešte niekoľko mesiacov budeme musieť počkať. Pokiaľ by sa Apple naozaj podarilo zníženie cien vyjednať, bude ponuka zo strany vydavateľstiev určená všetkým poskytovateľom streamovacej muziky. V konečnom dôsledku to teda znamená, že na obchode nikto neprerobí a podmienky budú výhodné pre všetky zúčastnené strany.

iphone-6-beats-music

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.