Tim Cook, CEO Apple nedávno prehovoril k zamestnancom Apple, kde spomenul nielen Apple ale aj taký iCloud, Apple Pay a Android. Budúce plány Apple sa týkajú sprístupnenia služieb, ktoré Apple ponúka svojim zákazníkom, používateľom konkurenčného Androidu.

Nové možnosti

Hlava spoločnosti sa zmienila o tom, že príchod Apple Music na Android je spôsob, akým Apple testuje svoje služby nielen na Androide ale aj na hardvéri, ktoré nie sú do Apple. Apple je čoraz viac stavaný na pozíciu spoločnosti zameranej na služby, na čo Cook povedal, že Apple zvažuje rast divízie služieb tým spôsobom, že budú dostupné aj na iných platformách ako je iOS či OS X. Reč padla aj o dostupnosti iCloud či podpore Apple Pay v Androide.

Veľa otázok

To či Apple bude expandovať na Android podobne ako Microsoft na iOS ukáže len čas. S veľkou pravdepodobnosťou však Apple bude musieť zamestnať nových zamestnancov, ktorí by vyvíjali aplikácie pre Android.

Jedna vec je záujem Apple priniesť nové služby aj ostatným používateľom, avšak ostáva otázka, ako ju používatelia Androidu príjmu, keďže aplikácie so štítkom od Apple sa veľkej obľube netešia.

tim-cook-mac

Zdroj: bussinesinsider.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here