Apple je spoločnosťou, ktorá musí neustále udávať nový trend a k tomu samozrejme patrí aj predstavovanie technologických noviniek. Práve preto sa v Cupertine rozhodli, že investujú do výskumu väčšiu čiastku ako obvykle. Investície do výskumu boli za posledný štvrťrok až o 42% vyššie, ako investície za štvrtý štvrťrok 2013!

Vyššie investície

Vyššie investície do výskumu sú v prípade Apple veľmi dôležité, keďže ide o najhodnotnejšiu spoločnosť sveta. Za posledný štvrťrok 2014 investovala spoločnosť do výskumu až o 42% viac, ako tomu bolo počas rovnakého obdobia v roku 2013. Išlo konkrétne o čiastku 1,8 miliardy amerických dolárov, v ktorej sú samozrejme zahrnuté všetky výdavky, ktoré taký výskum potrebuje. Aj keď sa táto čiastka môže zdať ako celkom slušná, v skutočnosti nie je až taká vysoká, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Iné technologické spoločnosti investujú do výskumu omnoho vyššie čiastky ako Apple. Na toto však môžme argumentovať tým, že Apple dobre vie do čoho investuje a snaží sa za čo najmenšie peniaze vyprodukovať čo najvyšší zisk. Nepatrí totiž medzi spoločnosti, ktoré by svoje peniaze rozhadzovali len tak a investovali ich do niečoho neproduktívneho.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na novú, geniálnu reklamu na AirPods Pro!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.