AppStore bol donedávna najväčším obchodom s aplikáciami pre mobilné zariadenia,a aj keď si už nedrží svoje prvenstvo, vývojári vždy radšej vyvinú novú aplikáciu pre iOS ako pre Android. Dôvod je prostý, zarobia viac a čo je ešte lepšie, pokiaľ ponúknu premakanú aplikáciu, môžu zarobiť viac, ako prestížne Hollywoodske štúdia!

Oplatí sa byť vývojárom pre iOS? Určite áno!

Spoločnosť Apple je najhodnotnejšou spoločnosťou sveta, pod čo sa okrem predajov iPhonov, iPadov či Macov značne podpísali aj predaje aplikácií v internetovom obchode AppStore. Apple má z každej predanej aplikácie určitú províziu a denne zarába astronomické čiastky. Netreba však zabúdať ani na vývojárov týchto aplikácií, ktorý na nich zarábajú omnoho viac ako samotné Apple a podľa analytickej spoločnosti ASYMCO je to dokonca viac, ako profesionálne štúdia v Hollywoode. V Amerike sa nachádza okolo 630 000 vývojárov čo je takmer o polovicu viac, ako zamestnáva samotný Hollywood (370 000 ľudí).

- Reklama -

AppStore v súčasnosti ponúka vyše 1,4 milióna aplikácií pre naše iOS zariadenia, z toho je približne polovica navrhnutá exkluzívne pre iPad. Pokiaľ by sme sa pozreli na celkové zárobky vývojárov z obchodu AppStore za celú dobu jeho trvania, teda od roku 2008, kedy bol spustený, zistíme, že vývojári stihli zarobiť už viac ako 25 miliárd amerických dolárov. Práve preto si myslíme, že budúcnosť je vo vývoji aplikácií a každý, kto má možnosť naučiť sa ich vyvíjať, by ju určite nemal zahadzovať ale naopak využiť!

Apps- svetapple.sk
Apps- svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.