V posledných dňoch sa čoraz viac začína špekulovať o tom, či Apple vyvíja vlastný automobil. Tieto správy vznikli po tom, ako sa po San Franciscu začali premávať vozidlá so zaujímavým zariadením na streche. Tieto vozidlá sú registrované na Apple a podľa mnohých prestížnych magazínov v spoločnosti vyvíjajú vlastný automobil. Ide však aj o príliš veľký risk!

Riskovanie

Apple nepatrí medzi spoločnosti, ktoré zvyknú robiť chybné kroky. Áno, niekedy sa stane aj v Apple, že to celkom neodhadnú a jednoducho predstavia produkt, ktorý ľudia nekupujú tak vo veľkom ako ostatné zariadenia. (Na mysli máme napríklad iPhone 5C, ktorý bol  pridrahý na to, aby bol „low-cost“ a predaje boli slabé. Stále však omnoho vyššie, ako u konkurenčného Samsungu a jeho vlajkového modelu!). Jednoducho Apple nie je spoločnosť, ktorá skúša riziko a predtým, ako niečo urobí tak to dokonalo premyslí!

Automobil

Pokiaľ teda hovoríme o riziku v spojitosti s Apple a automobilovým priemyslom, asi viete o čo ide. V Cupertine sú jednoducho špička v svete IT a nie v svete motorizmu, čo by mohlo v niektorých častiach vozidla spôsobiť veľké problémy. Aj keby však vytvorili plnohodnotný stroj, ktorý by žiadali masy, problém by mohol byť napríklad v cene. Apple rado nastavuje cenovku najvyššie ako sa len dá a pokiaľ vkročíte do obchodu, ceny Apple produktov začínajú asi tam, kde končia ceny konkurencie. Ak by bolo toto vozidlo pridrahé, nemuselo by sa predávať a tak by Apple zaznamenávalo fatálne straty.

Ako to teda nakoniec celé dopadne sa nechajme prekvapiť až v najbližších dňoch. Každopádne sme aj my veľmi zvedaví, či chce Apple vyrábať svoje vlastné vozidlá!

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro Max dostane ohromné vylepšenie, ktoré poteší najmä fotografov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.