Len pred pár týždňami sme ťa informovali o tom, že Americká vláda schválila pomerne dosť kontroverzný zákon, podľa ktorého by mali spoločnosti z celého sveta umožniť zložkám Americkej vlády nabúrať sa cez tzv. zadné dvierka do zariadenia a odsledovať všetku komunikáciu či dokumenty, ktoré má vo svojom iPhone poškodený používateľ. Apple s tým samozrejme nesúhlasí a tu už sa objavuje aj hlas Davida Camerona, ktorý má veľmi podobný nápad!

Bez šifrovanej komunikácie

David Cameron nám dnes povedal, že Apple by malo prestať so šifrovaním komunikácie. Neuviedol presne, či chce Anglická vláda sledovať zariadenia, no jednoducho uviedol, že nechce aby Apple šifroval komunikáciu, čo je samozrejme hlúposť. Tim Cook sa už stihol vyjadriť a v jeho vyjadrení stojí, že aj keby chcel sprístupniť informácie alebo len zrušiť šifrovanie na iPhonoch či iPadoch, proste to nemôže urobiť nakoľko si Apple zakladá na bezpečnosti a takmer každý zákazník túži mať svoje súkromie a osobný život uchovaný pekne pred zrakmi ľudí, ktorý sa mu nemajú doň čo starať.

- Reklama -

K celej tejto kauze sa vyjadril aj zakladateľ Wikipedie Jimmy Wales ktorý svojim spôsobom vyjadril plnú podporu spoločnosti Apple, nakoľko s týmto kontroverzným a hlúpym zákonom jednoducho nesúhlasí a Applu navrhuje aby v prípade, že ho vláda schváli prestal iPhone v krajine predávať. To by bola samozrejme pre Apple hlúposť, nakoľko je preň práve Veľká Británia jeden z kľúčových trhov, no je nám jasné, že by podobné rozhodnutie nenechalo jedného tvrdého fanúšika sedieť doma a donútilo by to isť do ulíc protestovať proti vláde, čo určite nikto vo vláde nechce!

www.cultformac.com

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here