Prednedávnom sme vám priniesli niekoľko článkov, v ktorých sme vás informovali o tom, že pripravovaná novinka, iPhone 6 pravdepodobne ponúkne Technológiu NFC, vďaka ktorej budú môcť byť realizované mobilné platby. Dnes sme sa rozhodli, že vám prinesieme článok ako to celé bude fungovať!

NFC

Aj napriek tomu, že Jablková spoločnosť niekoľkokrát priamo kritizovala spomínané NFC, zdá sa, že sa ani jej nepodarilo vyhnúť jeho integráciľ do najnovšieho Jablkového zariadenia. To by malo byť totiž kľúčové pre funkciu, ktorú všetci dobre poznáme a sú ňou mobilné platby. Ako však dobre poznáme Apple nepôjde to len „tak“ ako pri konkurencii a pokúsi sa nám ponúknuť aj pri tejto forme platenia výhodu.

NFC.77b3d35309dbfe614c09d1ccfdf47c844414
Všetko nasvedčuje tomu že nový iPhone ponúkne aj NFC – svetappe.sk

Touch ID

Hlavnou výhodou, o ktorej sa už dlhodobo špekuluje, je používanie Touch ID aj pri platbách v obchodoch. Náčo? Predstavte si, že vám niekto odcudzí váš smartfón, no medzi tým tízis, že v ňom máte spomínanú službu na mobilné platby. Okrem toho, že sa vám dostane do telefónu, pokiaľ ho nemáte zamknutý, tak vám aj vybrakuje vaše bankové konto. A to okrem straty telefónu určite nechcete. Apple má však na toto riešenie a ponúka službu Touch ID, vďaka ktorej sa bez vášho otlačku prsta do zariadenia nedostane absolútne nik. No dobre, ale predstavme si situáciu, v ktorej o telefón príde ešte vtedy, keď je odomknutý. Nevadí, na to, aby mohol zlodej potvrdiť platbu, potreboval by váš odtlačok prsta a ten jednoducho nemá! Navyše by ho to mohlo zdržať a vy by ste svoj telefón mohli nájsť napríklad cez službu „Find my iPhone“. Apple by nám mohol teda vďaka tejto službe priniesť výhodu minimálne v tom, že pri konkurencii musíte zadávať kód, zatiaľ čo pri Jablkovom smartfóne priložíte prst.

touchidsensor
Vďaka tlačidlu budete môcť jednoduchšie potvrdzovať platbu – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.