Apple zahájilo inváziu na automobilový priemysel. Rozširuje technológiu Apple CarPlay kde sa dá. Najnovšie sa dohodol aj s americkou automobilkou Chevrolet.

Kde môžme CarPlay nájsť?

Kedže som veľký fanúšik Apple no k srdcu mi od malička prirástli aj autá, prepojenie oboch vďaka službe CarPlay ma náramne potešilo a neskutočne mu fandím. Na tohto ročnej automobilovej výstave v Ženeve službu prezentovalo hneď niekoľko vozidiel. Väčšinou šlo len o koncepty, napríklad od Volva, no našli sa  aj značky, ktoré ju už do niektorých svojich modelov aj integrovali a pripravili tak na použitie (zatiaľ len ako Demo verzia). Išlo napríklad o také vozidlá ako Ferrari (California, FF) alebo Mercedes-Benz (trieda-C).

vd-carplay-408x264

 

- Reklama -

Apple sa dohodlo so značkou Chevrolet!

Apple však včera pre server USA Today priniesol správu, že sa služba bude nachádzať aj vo vozidlách Chevrolet, a to dokonca aj v ich najmenšom modely Spark! Len tak mimochodom toto auto patrilo dlhé roky na Slovensku medzi najlacnejšie, aké sa na trhu dali kúpiť. Systém v ňom bude totožný s tým, ktorý sme mohli vidieť vo Ferrari. Ide však len o spomínanú Demo verziu a tak sa dá s vysokou pravdepodobnosťou predpokladať, že služba dostane ešte nejaké vylepšenia. Prezentovaný Chevrolet Spark je pritom elektromobil, čo znamená, že môže ísť o úplne prvé vozidlo svojho druhu, ktoré bude CarPlay využívať!

ios-8-more-details-hint-better-inter-app-communication-enhanced-notification-center-carplay

Zdroj: www.letemsvetemapplem.eu

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.