Spoločnosť Apple je v súčasnej dobe na vrchole a pokiaľ si ju chceš užiť napríklad aj vo svojom aute, prináša ti systém Apple CarPlay, ktorý by ti mal zjednodušiť život. Problém je ale v tom, že ho staršie autá nepodporujú, len tie nové a tak si ho jednoducho nemáš ako užiť. To ale nie je celkom pravda, Pioneer prináša riešenie už dosť dlho a prednedávnom ho aktualizoval o nové verzie!

Pioneer

Pokiaľ chceš službu CarPlay, spoločnosť Pioneer ti už pomerne dlho prináša jej podporu v palubných počítačoch NEX. Práve tu stačí pomocou USB či Bluetooth zapojiť iPhone a je to! Vzhľadom na to, že ide o tretiu generáciu tohto infotaimentu, možno ti napadlo, že ak si majiteľom tej druhej alebo prvej, bude dôvod na prechod, no to si nemyslíme. Okrem niekoľkých drobnejších rozšírených funkcií sa totiž od ostatných generácií nijako zásadne nelíši. K dispozícií sú dve verzie displeja, jedna 6,2″ a druhá 7″, takže pokiaľ nemáš najväčšiu palubnú dosku rádio sa ti do nej bez väčších problémov zmestí. Kúpiť si môžeš verziu s rezistívnym ale aj kapacitným displejom!

Práve kapacitný displej je dostupný v najvyššej rade (AVIC-8200 NEX), za ktorú si spoločnsoť pýta pomerne mastných 1700$. Za túto sumu ale už kúpiš ďalšie staršie auto a tak je lepšie porozhliadnuť sa možno po niečom lacnejšom. Pokiaľ budeš chcieť máličko ušetriť, môžeš ísť do rady (AVIC-7200NEX), ktorá ponúka 7″ displej, no tento je rezistívny. Menšie obrazovky sa budú pohybovať v cenovom rozpätí okolo 1000$. Oficiálne ceny ale nepoznáme. Tie spoločnosť oznámi až v priebehu budúceho roka. Ak budú rozumné, tak sa možno takáto kúpa do staršieho vozidla celkom oplatí!

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here