Apple je preslávené predovšetkým pre svoju bezpečnosť operačných systémov. Veď ten mobilný je jednoznačne jeden z najbezpečnejších na svete a prelomiť ho majú problém aj špičkové bezpečnostné agentúry. Avšak, aj keď sa už zdá, že prelomiť iOS jednoducho nejde, je to možno ešte jednoduchšie, ako by si bol jeden myslel. Novú chybu odhalil Čech a Apple na ňu upozornil ešte v januári. Spoločnosť však doteraz nič neopravila!

Bezpečnostná chyba

Nová bezpečnostná chyba môže spôsobiť problémy najmä používateľom s platným Apple id, pretože hacker môže veľmi jednoducho a rýchlo získať ich údaje bez toho, aby si to bol používateľ čo i len uvedomil. Všetko to funguje cez aplikáciu mail a vďaka jednoduchému nástroju, ktorý vytvoril bezpečnostný výskumník Ján Souček môžeš prísť o svoje údaje k Apple id bez toho, aby si o tom čo i len vedel! Všetko je to navyše úplne primitívne a niečo podobné už poznáme aj z podvodov, ako napríklad registrácia na Facebook.

- Reklama -

Po otvorení emailu na teba vyskočí jednoduché HTML okno, ktoré je koniec koncov rovnaké, ako okno kde zadávaš svoje Apple id a heslo. Následne len potvrdíš tlačidlom „OK“ (čím okno odošleš na servery útočníka) a ten pozná tvoje údaje. Na takýto podvod sa dá veľmi jednoducho nachytať a keďže s tým Apple doposiaľ nič neurobilo, odporúčame ti aby si si dával pozor na to, kde zadávaš svoje citlivé informácie. Určite by si totiž nechcel aby poznala tieto údaje iná osoba ako ty sám!

Všetko to vyzerá nevinne! - svetapple.sk
Všetko to vyzerá nevinne! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.