Spoločnosť Apple včera začala konferenciu WWDC 2015 naozaj vo veľkom a ako to už býva zvykom, na samom začiatku Keynote sme mohli vidieť čísla. V Cupertine sa jednoducho veľmi radi chvália svojimi skvelými výsledkami a tento rok naozaj skvelé boli. Apple sa sa darilo neuveriteľne a cez AppStore bolo stiahnutých až 1 000 000 000 000 aplikácií!

100 miliárd

Nie nespravili sme chybu v texte, Apple skutočne takéto číslo za 7 rokov existencie obchodu dokázalo vytvoriť. Vďaka tomut je AppStore najziskovejším obchodom s aplikáciami na svete. Nejde však o žiadne finále. Tempo akým pribúdajú stiahnutia je doslova neuveriteľné. Vývojárom aplikácií bolo vyplatených až 30 000 000 000 dolárov. V priemere to teda vyhhcádza tak, že jeden používateľ má vo svojom iPhone alebo iPade 119 aplikácií a každý druhý stiahol okolo 850 aplikácií.

- Reklama -

Takýto úspech môže sláviť jedine Apple. Jeho obchod je jednoducho najlepší na svete a to nielen pre samotnú spoločnosť ale aj pre vývojárov, ktorí doň svojimi aplikáciami prispievajú. Práve oni totiž môžu zarobiť slušné peniaze tým, čo ich najviac baví a to tvorením nových a lepších aplikácií. Nakoniec nám teda neostáva nič iné ako pogratulovať Apple, no a samozrejme popriať to, aby sa mu s AppStore darilo aj naďalej!

Apps- svetapple.sk
Apps- svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.