Applu celkom projekt „AirPower“ nevyšiel. Predstavil ho v roku 2017 a keď sa akosi nechcel dostať do predaja, začiatkom tohto roka spoločnosť oznámila, že s vývojom končí. Smutný príbeh ale chceli ste AirPower? Existuje možnosť, ktorá vyzerá skoro rovnako a dokáže to isté. Navyše sa dá už teraz kúpiť. Toto je AirUnleashed.

Chceli ste AirPower? Nech sa páči

Pokiaľ ste sa tešili na nabíjačku AirPower, ktorá umožňovala nabíjať bezdrôtovo viacej zariadení naraz a nakoniec vás zrušenie projektu sklamalo, nezúfajte. Už dnes existuje riešenie, ktoré vyzerá skoro rovnako a ponúka aj rovnaké funkcie. Toto riešenie sa nazýva AirUnleashed a stojí 99$. Vďaka nemu budete môcť jednoduchým spôsobom bezdrôtovo nabíjať svoj iPhone, hodinky Apple Watch a slúchadlá AirPods naraz a bezdrôtovo.

- Reklama -
Chceli ste AirPower? Páči sa, len sa trochu ináč volá. Toto je AirUnleashed. - svetapple.sk
Chceli ste AirPower? Páči sa, len sa trochu ináč volá. Toto je AirUnleashed. – svetapple.sk

Bude to mať ale malý háčik, ktorý nebude zas až tak zásadný. Zariadenia budú musieť byť presne umiestnené na svojich miestach. iPhone má teda svoje miesto na ľavej strane označené ako „+“, Air Pods majú tiež miesto označené ako „+“ ale na pravej strane. No a hodinky Apple Watch umiestnite do stredu medzi zariadenia.

Pýtate sa prečo? Nabíjačka totižto nenabíja len technológiou Qi. Jednoduchšie povedané, hodinky Apple Watch Qi nepodporujú. Používajú magnetickú indukčnú nabíjačku a tú výrobca v tomto prípade umiestnil do stredu zariadenia pod povrch nabíjačky.

Podobný dizajn, rovnaké funkcie ale pomalšie nabíjanie

Hlavnou výhodou tejto nabíjačky je fakt, že vyzerá presne ako AirPower. Sedí farba, tvar aj rozmery. Pokiaľ sa vám teda tento výrobok páčil, môžete ho nahradiť pomocou AirUnleashed a určite si nikto nevšimne, že to nie je zrušená bezdrôtová nabíjačka od Apple. Navyše má ideálne rozmery, takže vám na pracovnom stole určite zavadzať nebude.

Chceli ste AirPower? Páči sa, len sa trochu ináč volá. Toto je AirUnleashed. - svetapple.sk
Nabíjajte všetky naraz – svetapple.sk

Hlavná nabíjacia cievka, ktorá je určená pre iPhonu bude poskytovať výkon 7,5W. Sekundárna nabíjacia cievka, ktorá je určená predovšetkým pre AirPods má výkon len 5W, takže nabíja pomalšie. Môžete sem umiestniť aj napríklad druhý iPhone. Bude to ale dlhšie trvať. Apple Watch budete nabíjať cievkou s výkonom 2W.

Hlavným problémom je fakt, že nabíjačka nedokáže nabíjať všetky tri zariadenia plnou rýchlosťou. V závislosti čo budete nabíjať sa bude ovplyvňovať aj rýchlosť nabíjania. Pekne to ukázali testy. Pokiaľ bol na AirUnleashed položený iba iPhone X, nabil sa za hodinu z 0 na 41%. Akonáhle tu však boli aj hodinky Apple Watch a slúchadlá AirPods, hodina ponúkla len 37%. Samozrejme nejde o veľké percento a bežný človek rozdiel možno ani nezaznamená.

Chceli ste AirPower? Páči sa, len sa trochu ináč volá. Toto je AirUnleashed. - svetapple.sk
Dizajn podobný ako AirPower – svetapple.sk

Je ale nutné človeka oboznámiť, že ani táto technológia nie je 100%-tná. Pokiaľ o ňu máte záujem, tak ako už bolo napísané vyššie, nabíjačka stojí presne 99$ a môžete si ju zakúpiť na oficiálnych stránkach výrobcu. Hoci má svoje muchy považujeme ju za veľmi vydarený produkt a dokonalú náhradu za neexistujúcu nabíjačku AirPower.

zdroj: macrumors

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.