Apple prišlo na trh s prvým iPhonom ešte v roku 2007 a doslova ukázalo, že je to tá najgeniálnejšia spoločnosť na svete. To, ako vyzerá iPhone samozrejme všetci vieme, rovnako tak všetci vieme ako vyzerá jeho prvá generácia a ako by nám dnes bola so svojimi funkciami v podstate na nič. Istý Američan to ale takto nevidí a používa hneď dve generácie prvého iPhonu. Prvú na telefonovanie (minimálne do kým to bolo v USA možná), no a druhý na fotenie zaujímavých fotografií!

Poškodený iPhone

Jeden z telefónov používal ako denný smartfón. Vybavoval na ňom prakticky všetko, čo potreboval. Telefón z roku 2007 mu vraj dokonalo stačil. Prečo ale píšeme v minulom čase? Dôvod je jednoduchý. Začiatkom tohto roka totižto aj posledný americký operátor AT&T zrušil zastaralú 2G sieť, a tým spravil z týchto telefónov doslova len zberateľské kusy.

- Reklama -

Áno, iPhone 2G je v USA už nepoužiteľný, čo sa týka telefonovania, písania SMS či surfovania po webe (to možno cez Wifi). Tak či onak, ak ho niekto má, môže s ním vytvárať zaujímavé fotografie tak, ako tento umelec.

Jeho iPhone je vraj poškodený tak, že do fotiek pridáva rôzne farby. Zaujímavé je ale to, že v tomto prípade naozaj nejde o filter, ktorý zľahka pripomína termo-kameru. Ide o fotografiu, ktoré robí Joe Cunningham. Sám Joe ani len zďaleka nevie, čo jeho iPhonu môže byť, a preto robí takéto fotky.

Na druhej strane ho to asi ani tak moc nežere, nakoľko práve jeho prvý iPhone ho urobil slávnym vďaka originálnym fotkám. Možno, že si človek v mysli povie, že telefón s takým fotoaparátom ako má iPhone 2G sa už v dnešnej dobe na umenie neoplatí používať, ale to nie je vôbec pravda.

iPhone 2G má možno zastaralý fotoaparát a fotky sú po stránke kvality hrozné, ale ako môžeš vidieť, niečo sa z toho celého určite vytvoriť dá. Hoci Joe nevie, čo je jeho telefónu, vie, že tieto problémy prišli niekedy v roku 2013, teda v období, keď mal smartfón 6 rokov. Autor si vedie svoj vlastný web, teda skôr taký menší blog a do budúcna plánuje aj vydať knihu. My mu samozrejme držíme palce, lebo to čo robí je neobvyklé a veľmi zaujímavé, no nemyslíš?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.