Jony Ive je vo svete dizajnu považovaný za jedného z tých, ktorí mu skutočne rozumejú. Produkty spoločnosti Apple sú dokonalé, perfektne navrhnuté a používajú sa na nich len kvalitné materiály. Akonáhle si kúpiš iPhone, iMac alebo MacBook, môžeš pocítiť pocit nadštandardu či prestíže. Robí to presne ten luxusný dizajn. Ive vie, ako na to a potrpí si aj na svojom vozovom parku. V jeho garáži nájdeme presne to, čo by sme pravdepodobne čakali.

„Autosnob“

Jony Ive si už vyslúžil aj takúto prezývku od istého novinára, pred ktorým kritizoval Toyotu. Hlavný dôvod je fakt, že u Jonyho Iva by sme darmo hľadali nejaké „low-costové“ značky, ale jedine prémiové a luxusné vozidla s puncom prestíže. A ako pravdepodobne vieš aj sám, to čo má človek v garáži o ňom dokáže veľmi veľa vypovedať. Podľa nás má Ive fantastický vkus.

- Reklama -

Bentley Mulsanne

Pre príklad si pozrime napríklad auto, s ktorým aktuálne úplne bežne jazdí. Je to super-luxusné Bentley Mulsanne. Automobil poháňa 6,75 litrový V8 motor a luxus je tu všade, kde sa len pozrieš. Hoci nevieme, v akom farebnom prevedení si ho Ive zaobstaral, vieme, že z interiéru ho zdobí hnedá koža v kombinácií s pravým drevom. Jony Ive tvrdí, že vozidlo si nevybral pre prestíž, ale kvôli nádhernému dizajnu. Bentley asi bude jedna z jeho obľúbených značiek. Okrem iného nájdeme v jeho garáži (alebo v minulosti by sme našli) aj iné skvosty, ktoré si ukážeme nižšie.

Bentley - svetapple.skBentley - svetapple.skBentley - svetapple.sk

Benltey Brooklands

Toto vozidlo Jony vlastní dokonca v dvoch farebných prevedeniach. Jedno je čierne a druhe zase biele. Luxusné kupé, ktoré automobilka vyrábala v rokoch 2008-2011 má neskutočný charakter a perfektný dizajn. Pod kapotou nájdeme opäť 6,75 litrový osemvalec s výkonom až 537 koní. Táto nádherná loď pokorí hranicu 100 km/h už za 5,3 sekundy a vo vnútri môže vodiča rozmaznávať len tými najkvalitnejšími materiálmi.

Bentley Brooklands - svetapple.sk

Bentley Brooklands - svetapple.sk

Bentley Brooklands - svetapple.sk

Aston Martin DB9/DBS

Okrem luxusných limuzín a kupé preferuje aj niečo ostrejšie. Očividne má lásku k anglickým automobilom, pretože v jeho vozovom parku v súčasnosti a ani v minulosti príliš iných vozidiel nefigurovalo. Jedným z nich je aj legendárny a stále nádherný Aston Martin DBS. Produkcia začala ešte v roku 2007 a Jony Ive si ho zakúpil v čiernej farbe. Napriek svojmu veku je to ale stále jeden z najkrajších automobilov, aké kedy Aston Martin vyrobil a my sa výberu ani nečudujeme. Pod kapotou tohto skvostu nájdeme V12 s objemom 5,9 litra a neuveriteľným zvukom. Napriek športovému duchu tu taktiež nájdeme luxusný interiér. Vozenie však určite nie je také pohodlné, ako na vyššie spomenutých vozidlách Bentley.

DBS - svetapple.sk

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt aston martin dbs

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt aston martin dbs

To samozrejme nie je všetko

Jony Ive mal veľa áut a je rovnako jasné aj to, že tieto tri, ktoré tu boli menované, určite nie sú úplne všetky, ktoré nájdeme v jeho vozovom parku. Vieme, že v minulosti jazdil na Land Rover LR3, čo je obdoba Európskeho modelu Discovery. Okrem toho je však fanúšikom novších Range Roverov, aj keď podľa doposiaľ zistených informácií nikdy toto vozidlo nevlastnil. Zaujímavá je aj jeho dávnejšia minulosť. Začínal napríklad na starom ale dodnes krásnom Fiate 500, neskôr jazdil na kabriolete Austin-Healey Sprite.

FIAT 500 - svetapple.skAustin - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.