V dnešnom svete je už tak nejako zvykom, že sa všetko musí svojim spôsobom podriaďovať moderným technológiám. Výnimkou nie sú ani knihy, ktoré sa od príchodu smartfónov, tabletov a samozrejme čítačiek dostali aj do digitálnej formy. Dnes však prichádzajú inteligentné hodinky a ako všetci dobre vieme, aj toto zariadenie dokáže zobrazovať text. Je to však tak trošku namáhavé.

1 Slovo

Hodinky Apple Watch sú skvelým zariadením na množstvo činností, od komunikácie až po vybavovanie jednoduchých úkonov, na ktoré nepotrebuješ vyťahovať z vrecka svoj iPhone. Na Apple Watch sa však dostávajú aj aplikácie, ktoré poznáme z našich iPhonov a robia prakticky to isté, len tak trochu v inej forme. Na hodinkách budeš dokonca môcť čítať aj knihy. Je to naozaj super vychytávka, no má malý háčik. Apple Watch totiž dokážu na svojom displeji zobraziť len jedno slovo, čo znamená, že knihy budete čítať naozaj veľmi zvláštnym spôsobom. To by možno bolo pochopiteľné, avšak problém nastane, ak napríklad dané slovo nestihneš prečítať.

- Reklama -

Práve vtedy budeš musieť zapnúť svoj iPhone a všetko si prečítať na ňom, keďže cez Apple Watch nebude možno dané slovo prezrieť späť, čo robí z čítania kníh na Apple Watch pomerne veľký problém. Navyše sa obrazovka na hodinkách kvôli šetreniu baterky vypína približne každé piate slovo čo taktiež nie je nič moc. Uvidíme teda, ako sa podobné aplikácie budú vyvíjať aj naďalej ale už teraz môžme povedať, že prvá verzia aplikácie, ktorá prichádza na Apple Watch sa príliš nepodarila!

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk
Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk
Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.