Apple sa rozhodlo, že rozpošle svojim vývojárom informačné maily, v ktorých sa píše, že funkcia Cloudkit bude dostupná už len pre iOS 8 a OS X Yosemite, ktoré majú nainštalovanú piatu beta verziu!

Prečo?

Určite sa pýtate, aký to má vlastne zmysel. Je to jednoduché. S blížiacim sa dátumom predstavenia oficiálnych verzií, sa Jablková spoločnosť rozhodla, že servery, na ktorých bežali staršie verzie jednoducho odpojí, aby ich mohla využiť možno na niečo iné. Veď predstavenie nového Jablkového smartfónu je naplánované už za menej než dva týždne a približne za tri začne predaj. Znamená to teda, že oficiálnej verzie iOS 8 sa dočkáme podľa tradície niekedy medzi predstavením a začiatkom predaja tohto produktu!

rgxi9ysb3itxuvafbc-hmxieeqzrzcmry67xqvwwb6w
Mail pre vývojárov – svetapple.sk

Čo robiť?

Pokiaľ patríte medzi vývojárov, ktorí taktiež testujú nové operačné systémy, netreba sa ničoho obávať. Cloudkit bude fungovať aj naďalej v 5.beta verzii iOS 8 či OS X Yosemite. Stačí teda, pokiaľ si obidva updatujete a funkcia sa vám opäť sprístupní.  Funkcia sa konkrétne týka Maildrop, iCloud Photo Libary a iCloud Drive.

 

Prečítajte si tiež  Samsung útočí na iPhone a smeje sa mu, že nemá bezdrôtové nabíjanie!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.