Facebook si počas tohto roka stihol urobiť medzi fanúšikmi počítačových či mobilných pozitívny ohlas nakoľko uviedol niekoľko jednoduchých titulov ktoré si používatelia mohli medzi sebou zahrať, pokiaľ mali vo svojom telefóne nainštalovaný Messenger. Bol to konkrétne Futbal, šach a Basketbal a nech už to znie všelijako a hry boli maximálne jednoduché, stáli za to! Čoskoro sa ale dočkáme ďalších hier, fungovať by mali na podobnom princípe s tým, že budú mať asi lepšiu grafiku a ďalšie novinky. Poďme na to! 

Čoskoro si zahráme nové hry cez Messenger!

Len včera bola spustená beta hrania na Messengeri. Používatelia v 30 krajinách po celom svete môžu skúšať to, ako budú už onedlho hrať hry cez jednu z najpoužívanejších aplikácií v našich telefónoch. Hry sú samozrejme vrámci beta testovania úplne zadarmo a nenájdeme v nich žiadne in-app nákupy či reklamu. Toho sa dočkáme až potom, ako ich oficiálne Facebook začne používať po celom svete. Základ hier je jednoduchosť, nemôžme tu očakávať grafiku na úrovni CSR Racing 2 ale na druhú stranu, tá jednoduchosť je presne to, čo nás na nich bude baviť.

- Reklama -

Samozrejmosťou tu bude aj multiplayer, aby si si mohol zahrať priamo proti svojmu priateľovi, s ktorým si práve píšeš. Hlavná pointa hier bude ale hlavne o tom, aby používatelia medzi sebou zdolávali stanovené skóre podobne, ako to bolo pri vyššie spomínanom futbale či basketbale. Hoci tento fenomén trval sotva niekoľko týždňov, zábavke podľahli milióny používateľov po celom svete behom niekoľkých hodín. Všetky hry sú vytvorené v HTML 5 a v budúcnosti ich budeme môcť hrať samozrejme cez Messenger na iOS či Androide. Hry sa dostanú klasicky aj do našich počítačov, budeme ich tu môcť hrať cez prehliadač.

Hra - svetapple.sk

Očakávať môžeme už vyššie spomenuté reklamy či in-app nákupy. Nie je vôbec prekapením, že sa Facebook snaží zarábať na reklamách aj takouto formou. Už v minulosti nám naznačil, že sa reklám žiaľ dočkáme aj cez túto aplikáciu. Pre samotnú sociálnu sieť to znamená miliónové zárobky tak prečo nie, však? Pokiaľ bude naďalej používať Messenger viac ako 800 miliónov ľudí mesačne, Facebook bude zarábať neuveriteľné množstvo peňazí a pokiaľ budú samotné hry zábavne, pokojne sa môže stať z čísla 800 miliónov aj jedna miliarda. Uvidíme teda, kedy sa prvých hier dočkáme aj my, bežní používatelia mimo beta testovania.

V súčasnosti Facebook ponúka na výber len úzku škálu hier. Sú to Galaga, Pac-Man, Space Invaders či Words With Friends Frenzy. Tak či onak, postupom času očakávame množstvo nových titulov. Tešíme sa, keď budú hry sprístupnené celému svetu! 🙂

Hry - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.