To, ako sa budú Apple Watch predávať už viacmenej vieme. Vieme aj to, že k dispozícií bude hneď niekoľko tímov, ktoré sa nám pokúsia predviesť všetky dôležité funkcie hodiniek a samozrejme „módny poradcovia“, ktorí nám pomôžu vybrať také, ktoré sa nám na základe rôznych údajov najviac hodia. Dnes prinášame ďalšie, veľmi dôležité informácie, ktoré by ste mali vedieť!

Predaj v Apple Store

Dopredu upozorňujeme, že vzhľadom na to, že u nás ani v českej republike žiaden oficiálny Apple Store nestojí, tento prístup ponúkne len Apple a pravdepodobne nie vyškolení predavači tunajších obchodov (ak sa sem vôbec budú hodinky niekedy dovážať).

Začnime prehliadkou. Ako sme vás už informovali, hodinky si budete môcť prezerať len 15 minút (v prípade Apple Watch Edition vyrobený z 18-karátového zlata bude táto doba dvojnásobná a teda 30 minút). To však nebude fungovať tak, že prídete do obchodu a okamžite sa dostanete ku prehliadke. Najprv sa budete musieť dohodnúť so zamestnancom Apple Store, ktorý vás zaradí do virtuálnej rady a pokiaľ príde na vás, dostanete SMS. Zatiaľ môžte nakupovať v iných obchodoch či v samotnom Apple Store. Tento prístup však bude platiť najmä zo začiatku, kedy sa predpokladá, že bude o hodinky enormný záujem. Neskôr by nemal byť problém vychytať zamestnanca priamo v obchode.

Po tom ako sa dostanete na radu, budete mať možnosť vidieť hodinky Apple Watch v stole pod špeciálnym sklom, ktorému Apple hovorí Magical Display. Po konzultácií so zamestnancom obchodu následne vytiahne zo zásuvky pod stolom špeciálnu krabicu so špeciálnym zámkom, ku ktorému bude mať prístup iba zamestnanec Apple Store a ukáže vám hodinky naživo. Tento proces však nebude vo všetkých Apple Storoch ale iba v tých väčších, v ktorých sa budú nachádzať aj špeciálne stoly s vitrínami. Potom, ako si nájdete tie svoje a vyberiete si aj náramok, bude s vami konzultované ešte príslušenstvo či balíček Apple Care Plus, ktorý predĺži záruku na 2 roky.

Pokiaľ ste však menej náročný zákazník a nepotrebujete odbornú konzultáciu so zamestnancom obchodu, bude pre vás k dispozícií aj špeiciálna mobilná jednotka, kde nájdete iPad mini, na ktorom bude pripravená jednoduchá prezentácia. Apple teda myslí na všetko a snaží sa vyjsť v ústrety naozaj každému potenciálnemu majiteľovi budúcich hodiniek. Sami sme veľmi zvedaví, ako predaje pobežia, no dúfame, že to Applu ako ináč výjde!

Zdroj: 9to5mac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.