Apple Watch možno využiť či už ako pomôcku pri cvičení a športe alebo ako vynikajúci nástroj produktivity. Jedným z najsilnejších aspektov jablkových hodiniek je však zdravotná starostlivosť a bezpečnosť. Toto vyhlásenie môže potvrdiť Mike Yager zo Severnej Karolíny, ktorému Apple Watch zachránili život.

Napriek tomu, že sa nejedná o prvý príbeh z tohto súdka, je dôležité pripomenúť akú veľkú rolu môžu zohrať „obyčajné hodinky“ pripnuté na zápästí. 78-ročný Mike sa o tom presvedčil minulý týždeň, keď sa pri prechádzke pošmykol a po ťažkom páde na zem upadol do bezvedomia. Práve v tejto chvíli nastúpili na scénu Apple Watch.

Funkcia detekcie pádu bola našťastie na Mikových hodinkách zapnutá, a tak automaticky spustila vytáčanie tiesňovej linky 911. Po pár minútach dorazil na miesto lokálny požiarny a záchranný zbor, ktorému sa podarilo muža prebrať.

Watch

Potom ako sa muž prebral z bezvedomia nemal ani potuchy ako je možné, že jednotky dorazili na presné miesto za pomerne krátky čas. Príslušníci zboru ho oboznámili s funkciou a komunikačným záznamom, ktorý vyslali práve Apple Watch.

Ako funguje detekcia pádu v Apple Watch?

Funkciu detekcie pádu si môžete aktivovať v prípade, že vlastníte Apple Watch Series 4 alebo novší model hodiniek. Nájdete ju v nastaveniach v podkategórii SOS alebo v mobilnej aplikácii Watch. Pri aktivácii je nutné zvoliť pohotovostný kontakt, ktorý bude informovaný v prípade nehody.

Ak náhodou dôjde k pádu, Apple Watch ho deteguje a pokúsi sa vás upozorniť pomocou vibrácií a zvukového alarmu. Ak ho do minúty nevypnete, hodinky automaticky informujú pohotovostný kontakt.

Watch

Dajte si však pozor a uvážte, či je pre vás táto funkcia naozaj potrebná. Ak patríte medzi fyzicky aktívnejších ľudí, funkciu môže vyvolať aj prudkejší pohyb rukou. Funkcia je preto skôr určená pre starších ľudí, ktorí sú náchylnejší na zranenia spôsobené pádom.

Ako ste na tom vy a Apple Watch? Využívate na hodinkách aj takéto funkcie alebo pre vás predstavujú iba „predĺženú ruku“ vášho iPhonu? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJidropnews
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.