Úvod Apple Diaľkový ovládač od Apple TV možno dostane Touch ID

Diaľkový ovládač od Apple TV možno dostane Touch ID

Spoločnosť Apple zdá sa skutočne nevyvíja vlastnú televíziu ale len Apple TV, ktorá mala byť len tak mimochodom predstavená ešte počas tohtoročnej WWDC 2015. Z pôvodných plánov však tak trochu zišlo a Jablková spoločnosť sa rozhodla toto zariadenie, ktoré má dostať podstatný update, predstaviť o čosi neskôr. Dnes Apple získalo patent na ovládač s Touch ID a Apple TV sa tak doslova otvárajú dvere do sveta HomeKit príslušenstva a samozrejme do sveta personalizácie funkcií!

Apple TV a nové možnosti

Spoločnosť Apple získala patent, kde do ovládača pre Apple TV dokázala zabudovať Touch ID, vďaka čomu sa jej otvárajú úplne nové dvere do sveta domácnosti. Domácnosti hovoríme preto, pretože cez tento ovládač by mohlo byť možné napríklad ovládanie HomeKit, nielen samotné zariadenie. Apple má vďaka tomuto zariadeniu doslova obrovské možnosti a pravdepodobne ich využije. Poďme si to celé však rozobrať trošku bližšie.

- Reklama -

Začali by sme asi ovládaním samotného zariadenia. Ovládač by čisto teoreticky mohol dostať Touch ID, ale aj mikrofón či iné vychytávky. Práve vďaka tomu by sme sa mohli dočkať úplne nového rozmeru ovládania Apple TV. Každý jeden rodinný príslušník by napríklad mohol mať svoj vlastný účet v zariadení a odomykal ho cez Touch ID. To by mohlo dospieť do istej personalizácie, kedy by mal každý rodinný príslušník vždy len svoj obsah po ruke.

Apple TV by Martin Hájek - svetapple.sk
Apple TV by Martin Hájek – svetapple.sk

Druhá možnosť, ktorá sa objavuje v prípade tohto ovládača je HomeKit. Už dávnejšie bolo avizované, že spoločnosť Apple predstaví Apple TV, ktorá bude slúžiť ako akýsi vstup do zariadení s HomeKit. Počas tohto roka by sme sa takéhoto zariadenia skutočne mohli dočkať avšak mohlo by to celé fungovať ešte lepšie ako sme si mysleli. Vezmime do úvahy, že nie každý člen rodiny musí mať iPhone a už vôbec nie 5S či novší, ktorý má Touch ID, takže nový ovládač bude naozaj využívaný. Jednoducho by si si mohol nastaviť napríklad intenzitu svetla (samozrejme cez inteligentnú žiarovku) vo svojej izbe len pomocou odtlačku. Pokiaľ by si však chcel nastaviť iný člen rodiny niečo vo svojej izbe, jednoducho by priložil prst a systém by už automaticky mohol vedieť, o koho ide a ktoré zariadenia sú jeho, čím by sa zjednodušil výber daných zariadení, ktoré majú byť ovládané.

Ako môžeme vidieť aj na tomto patente, Apple zrejme do budúcnosti chystá ešte veľké veci a my sa už dnes nemôžme dočkať na to, aké veci to budú. Využitie Touch ID je naozaj všestranné a hodí do obrovského množstva zariadení vrátane Apple TV. Preto dúfame, že sa Apple pustí do domácej elektroniky a zmení jej ovládanie tak ako by malo v 21. storočí naozaj vyzerať!

Apple TV a Touch ID - svetapple.sk
Apple TV a Touch ID – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.