Dnes do vesmíru vyletí Tesla Roadster!

0

Elon Musk si pravdepodobne plní svoje detské sny z dobývania vesmíru. Dnes večer budeme svedkami toho, ako sa na obežnú dráhu slnka dostane vôbec po prvý krát osobný automobil. Nepôjde o nič iné ako o „športovú“ Teslu Roadster osadenú figurínou s prezývkou Starman. Štart začína o 19:30!

Prvé auto vo vesmíre

Dnes o 19:30 stredoeurópskeho času zapne svoje motory jeden z najúžasnejších strojov Muskovej vesmírnej agentúry Space X aby vyniesol na obežnú dráhu elektormobil Teslu Roadster. Ide o najsilnejšiu raketu Falcon Heavy, ktorá dokáže do kozmu vyniesť až neuveriteľných 63 ton nákladu. Od dôb rakiet Saturn ide teda o najsilnejšiu raketu. Nutné ale podotknúť, že na Saturn stále stráca. Tá sa sa dokázala odraziť od zeme s nákladom s váhou zhruba 140 ton.

Aj vďaka svojej sile teda nebude mať nový Falcon Heavy absolútne žiaden problém vzniesť do kozmu Teslu Roadster, v ktorej bude sedieť aj figurína skutočnej veľkosti. Tá bude mať na sebe oblečený vesmírny skafander a jej názov bude odkazovať na známeho hudobníka Davida Bowieho. Aj preto sa bude prezývať ako Starman. Samozrejme, okrem auta a figuríny tu nebude žiaden iný náklad, teda ani živá bytosť. Celé to bude vlastne veľmi dobrý marketing, hlavne na to aby Musk obrátil zraky verejnosti na jeho skúmanie vesmíru. Tesla bude po dosiahnutí cieľa obiehať okolo slnka vo vzdialenosti Marsu. Pokiaľ sa nič nečakané nestane, mohla by to vydržať aj milióny či dokonca miliardy rokov.

Musková myšlienka môže teda vyzerať trošku choro, avšak nám sa minimálne veľmi páči. Hoci vynášať auto na obežnú dráhu slnka môže vyzerať ako poriadny nezmysel, je možné, že z neho budú inžnieri so Space X ešte ťažiť. Teoreticky môže byť auto osadené rôznymi kamerami či senzormi a tie nám následne môžu podávať rôzne informácie. Na koniec teda ostáva už len držať Muskovi a celej jeho vesmírnej agentúre Space X palce a o 19:30 si vychutnať (dúfajme) úspešný štart tohto neskutočného stroja!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk