Spoločnosť Apple v poslednej dobe rýpe do nejedného odvetvia, je to len niečo vyše roka, kedy sme po prvý krát spoznali hodinky Apple Watch, neskôr sa zase začali objavovať informácie o tom, že spoločnosť pracuje na svojom vlastnom autonómnom elektromobile, no a potom sú tu aj tie špekulácie o tom, že Apple pracuje na virtuálnej realite. Gene Munster sa dnes vyjadril, že ju tu máme do dvoch rokov!

Do 2 rokov tu vraj máme virtuálnu realitu od Apple!

To, že spoločnosť Apple pracuje na vlastnej forme virtuálnej reality je téma, ktorá sa rozoberá už dlhšiu dobu. Nikto samozrejme žiadne zariadenie alebo aplikáciu, ktorá to potvrdzuje nevidel, no naznačujú to jednak slová Tima Cooka či noví zamestnanci, ktorí pribudli do spoločnosti a akoby náhodou sú profesionálmi práve v tomto odbore.

Apple prednedávnom prijalo experta z oblasti virtuálnej reality a mnoho ďalších zamestnancov, ktorí pracujú na tajnom projekte. Nikto zatiaľ nevie čo to je, no to, že to aspoň nejakým spôsobom súvisí s virtuálnou realitou naznačuje napríklad informácia, ktorú Tim Cook povedal na oznamovaní finančných výsledkov.

Virtuálna realita - svetapple.sk

Pri otázke, ktorá súvisela práve s týmto odvetvím sa vyjadril tak trochu vyhýbavo. Na jednej strane povedal, že práve virtuálna realita je veľmi zaujímavá a určite má väčšie využitie ako v súčasnosti, taktiež potvrdil, že Apple sa o ňu zaujíma. Nepovedal ale nič viac a taktiež nič konkrétne.

Tým pádom teda nepotvrdil informáciu, no ani ju nevyvrátil. Z toho môžeme usudzovať, že spoločnsoť skutočne na niečom pracuje, no jednoducho si stále nie je úplne istá, či sa to uchytí. Gene Munster má ale zdá sa iné informácie a tvrdí, že virtuálnu realitu od tejto spoločnosti tu máme už do 2 rokov.

Toto tvrdenie, pri ktorom sa samozrejme odvolával aj na svoje zdroje prezradil magazínu Fortune. My v redakcií si síce nevieme predstaviť, žeby aj Apple predstavilo svoje „inteligentné okuliare“ práve na virtuálnu realitu, ale vieme si predstaviť, že túto možnosť využije a niečoho podobného sa skutočne dočkáme. Vraj je veľa aplikácií, ktoré sa dajú v AR využiť a Apple si určite nenechá takúto možnosť ujsť! 🙂

virtuálna realita - svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Poznáme výkon iPhonu 11, nástupcu modelu XR.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.