Minulý rok na jar Apple počas predstavovania iOS 10 ukázalo novinky v systéme, ktoré dnes používa väčšina používateľov iOS zariadení. Azda najväčších zmien sa dočkala aplikácia Správy, konkrétne spôsob odosielania správ iMessage. Vďaka iOS 10 môžeš svojim priateľom posielať aj obsah z App Store, upravený špeciálne pre iMessages.

Ako do iMessage pridať obsah z App Store?

Správy iMessage, ktoré sú akýmsi Messengerom medzi zariadeniami Apple, prešli výraznými vylepšeniami práve v nedávnej aktualizácii iOS 10. Nielenže prešiel zmenami spôsob odosielania, pribudli aj nové podporované aplikácie, nálepky, Digital Touch či písanie správ rukou.

- Reklama -

Za veľmi užitočnú novinku sa dá pokladať aj spôsob na reagovanie správ dlhým podržaním na správe. Ikony srdiečka, páči sa mi to, nepáči sa mi to, ha-ha, výkričník či otáznik uľahčujú spôsob reagovania na konkrétnu správu. Najnovšie s touto funkciou prišiel Facebook, ktorý pridal reagovanie na správy do Messengera.

Vráťme sa ale k tomu, ako pridať do správy obsah z App Storu. Slúži na to tlačidlo ikony App Store v tlačidle šípky vedľa poľa písania správy. Akonáhle na ňu klepneš, zobrazia sa napr. stiahnuté smajlíky. Avšak ikonka vľavo dole ukrýva ďalšie možnosti organizovania stiahnutého obsahu, teda aplikácií či balíčkov smajlíkov.

Klepnutím na ikonku + Store budeš presmerovaný do upraveného App Storu pre iMessage. Nájdeš tu rôzne platené či bezplatné aplikácie, už spomínané nálepky, appky určené pre produktivitu, hry, zábavu či cestovanie. To, čo daná appka dokáže v iMessage sa samozrejme dočítaš v jej popise, no niektoré appky sú prakticky zbytočné.

Samozrejmé je aj to, že toto všetko robíš bez opustenia aplikácie Správy. Vývojári tak musia vyťažiť z appky maximum, aby spolu s iMessage vytvárala dokonalý pár. Na vývojárov by zasa malo tlačiť aj Apple, keďže táto funkcia je pomerne ešte neznáma a má v sebe potenciál. Verím, že sa to nestane a App Store pre iMessage nebude zbytočnosťou, ako napr. Connect v Apple Music.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -