Spoločnosť Apple má pred sebou ziskové, no zato náročné obdobie. Záujem o iPhone 12 je vo všetkých krajinách enormný. Podľa dostupných informácií trvalo len 24 hodín, kým sa predĺžili časy dodania.

Na iPhone 12 si počkáme ešte celé týždne

Ako informovala redakcia magazínu 9to5mac, ľudia na internete doslova bojovali za to, aby sa ku novému smartfónu dostali medzi prvými. Predobjednávky boli spustené 16. októbra o 14:00. Trvalo len chvíľu, kým sa preťažil server a o pár minút neskôr spadlo API aplikácie Apple Store.

Ako uvádzajú najnovšie správy, časy dodania sa v mnohých krajinách predĺžili na 3-4 týždne a to len 24 hodín po spustení „šialenstva“. Všetko to samozrejme závisí od modelu, kapacity a farby. Oficiálny predaj začne na budúci týždeň, 23. októbra, no k zariadeniu sa dostane len niekoľko šťastlivcov v rámci prvej vlny (30 krajín). Patrí do nej napríklad Česko alebo Rakúsko.

Ako sme už uvádzali dávnejšie, Slovensko bude až v druhej vlne (aj keď nám to zatiaľ nikto oficiálne nepotvrdil). Dátum začatia predajov nepoznáme, no vďaka skúsenostiam z uplynulých rokov to môže byť 7-14 dní po prvej vlne.

Náš odhad spadá na 7. november (kedy začnú celosvetové predobjednávky na iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max), no ani ten nie je potvrdený.

Pokiaľ budete mať začiatkom novembra možnosť zakúpiť iPhone 12, neváhajte. Ani druhá vlna nezaistí dostatočné množstvo skladových zásob. Pokojne sa môže stať, že Apple vyčlení pre náš trh len niekoľko stoviek kusov zariadení a potom budeme musieť opäť čakať (1-2 týždne).

V tomto bode chceme tiež vyvrátiť fakt, ktorý sa objavil na niektorých internetových stránkach. Slovensko vraj nebolo zaradené do prvej vlny predajov preto, lebo tu nie je dostupné 5G.

Správnou odpoveďou je, že technologický gigant skrátka nemá k dispozícii dostatok zariadení a tak uprednostnil trhy so svojou vlastnou infraštruktúrou (obchody Apple Store a Apple Online Store).

Nasýtiť celý svet novými zariadeniami nie je jednoduché (najmä ak sa vyskytnú problémy v dodávateľských reťazcoch, spôsobené pandémiou) a preto prichádzajú nepopulárne riešenia. Určite však nie sme v očiach kompetentných „o niečo horšia krajina“. V oblasti predajov ale nepatríme do prvej línie. Na ktorý iPhone 12 sa tešíte vy?

Prečítajte si tiež  iPhone 12 Pro vs iPhone 12 Pro Max - porovnanie fotoaparátov.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.