Donald Trump, nový americký prezident začal svoje obdobie naozaj zhurta a niektoré predvolebné sľuby sa snaží dodržať v čo najkratšom čase. Jedným z nich bolo aj to, že Apple bude vyrábať opäť doma a Amerika tým bude posilnená na hospodárstve a výrobnej sile. To ale samozrejme nie je ľahké zabezpečiť, predsalen Trump nemá reálne nič spoločné s Applom, aby mohol dávať takéto verejné prísľuby. To, čo ale sľúbil sa mu zjavne podarilo. Apple postaví v Amerike vraj 3 nové továrne!

Tim Cook a Donald Trump

CEO spoločnosti Apple, ktorý je zodpovedný za tú najhodnotnejšiu firmu na svete, no a potom americký prezident, ktorého asi veľmi predstavovať netreba sa údajne dohodli na spolupráci. Podľa Trumpa by mala jablková spoločnosť v USA vystavať 3 výrobné zariadenia, vďaka čomu poskytne obrovské množstvo pracovných miest. Predpokladáme ale, že táto dohoda nebola úplne zadarmo a aj Trump musel Applu dohodiť nejaké tie úľavy, nakoľko ide o celkom nákladnú investíciu.

Zatiaľ nie je celkom jasné to, či pôjde o haly priamo od spoločnosti Apple. Pravdepodobnejšie je skôr to, že sa dočkáme nejakého dodávateľa ako TSMC, ktorý však montuje Apple produkty, takže v zásade to bude to isté. Uvidíme, ako to teda bude celé vyzerať, samozrejme, zatiaľ sa len k celej situácií vyjadril a potvrdil 3 zariadenia na výrobu produktov od Applu. Na detaily zo strany prezidenta si ale budeme musieť ešte chvíľu počkať. Cook -svetapple.sk

 

Prečítajte si tiež  Asi vieme, kedy a kde bude predstavený iPhone 6S a iPhone 6S Plus!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.