Nová služba Apple Pay vytvára v poslednej dobe vo svete relatívne veľký rozruch. Hlavným dôvodom je, že ide o úplne novú službu predstavenú Apple, ktorá by mala byť omnoho bezpečnejšia, ako platenie s kreditnou kartou. Eddy Cue vám v dnešnom videu, netočenom pre televíziu KTLA 5 ukáže, ako pomocou Apple Pay platí pomocou svojho iPhonu 6 Plus. Prezradí nám aj niekoľko, nových vecí, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli!

Apple Pay

Aj napriek tomu, že táto služba funguje prakticky len mesiac, v Amerike už má pomerne výrazné percento používateľov. Väčšina predajcov, ktorí službu podporujú sa totiž zhoduje, že vďaka Apple Pay platí pomocou mobilného zariadenia približne o 50% viac nakupujúcich, ako tomu bolo doteraz. Treba podotknúť, že smartfónov, ktoré majú v sebe umiestnené NFC, vďaka ktorému môžme platiť mobilom, sú na trhu stovky! Eddy Cue nám v exkluzívnom videu, ktoré bolo natočené pre televíziu KTLA5 ukáže, ako sa pomocou Apple Pay nakupuje. Vedeli ste napríklad to, že pri nákupe, pri ktorom je potrebné uhradiť vyššiu čiastku môže predávajúci vyžadovať podpis majitelia smartfónu či iTunes účtu? Eddy sa nám snaží demonštrovať predovšetkým to, že platenie pomocou iPhonu nebolo vyvinuté preto, aby sme viac platili pomocou našich smartfónov. Bolo navrhnuté predovšetkým preto, aby sa zvýšila bezpečnosť pri mimohotovostných platbách. Sami poznáme niekoľko prípadov, kedy bola karta nakupujúceho zneužitá bez jeho vedomia!

Prečítajte si tiež  Prepear sa dohodlo s Applom. Zmení logo hrušky, aby sa nepodobalo jablku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.