V posledných dňoch sme vás informovali o tom, že Apple plánuje zmeniť svet automobilov. Aj keď ako my, tak aj mnohé zahraničné spravodajské weby predpokladali, že Apple nepredstaví svoje vlastné vozidlo ale automobilový priemysel oživí iným spôsobom, dneska sa ukazuje, že to má byť predsalen naopak a Apple pracuje na svojom vlastnom autonómnom vozidle!

Apple Titan

O vozidle, ktoré údajne Apple pripravuje zatiaľ veľa informácií nevieme, no vieme, že Tim Cook schválil tento projekt približne rok dozadu. Áno, to môže povedať každý a pravdepodobne by sme o tom nepísali, keby správa pochádzala od pochybného zdroja, no o celom projekte píše prestížny Wall Street Journal (WSJ), ktorého bližšie zdroje v Apple tvrdia, že spoločnosť svoje vozidlo skutočne vyvíja a názov tohto projektu je Titan! Automobil by mal byť autonómny, čo vysvetľuje nadstavba na streche vozidla Dodge Caliber, ktoré brázdi ulice San Francisca. Prečo však Dodge Caliber a nie nejaký Mercedes S či Audi A8?

- Reklama -

Dôvod je prostý. Projekt Titan by mal byť svojou koncepciou jednoducho Van a tak pchať jeho techniku do sedanu či kombi by bolo pomerne nepraktické. Navyše pôjde o elektromobil, čím by mohlo Apple zložiť Teslu zo súčasného trónu automobilov! To je zatiaľ všetko čo o vozidle vieme. Sme si však istý, že už čoskoro unikne omnoho viacej informácií, ktoré nám projekt Titan priblížia.

O projekte

Zaujímavé informácie sa točia aj okolo samotného projektu, ktorý bol schválený Timom Cookom ešte pred rokom. Celé by to malo dávať zmysel, keďže Steve Jobs, kedysi uvažoval o svojom vlastnom vozidle. Na celom projekte navyše pracuje množstvo bývalých zamestnancov spoločnosti Tesla a teda zamestnancov, ktorí pracovali na v súčasnosti najrevolučnejších elektromobiloch sveta. Podľa zdrojov však na projekte pracujú aj pracovníci iných spoločnosti akými sú napríklad Mercedes-Benz atď…

Podľa zdrojov velí celému projektu Steve Zadesky, ktorý získal povolenie prizvať si do projektu presne 1000 členný tým. Znamená to teda, že pokiaľ Apple naozaj predstaví svoje vlastné vozidlo a navyše pôjde o autonómny elektromobil, Tesla má veľkého konkurenta. Dúfajme len, že Apple nepôjde pri jeho vozidle rovnakou cestou, ako pri smartfónoch či tabletoch a nebude stenčovať plechy!

Apple Car - svetapple.sk
Apple Car – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.