V súčasnej dobe je meno Elon Musk vo svete až veľmi známe. Je to predovšetkým preto, lebo táto osoba je minimálne rovnako veľký vizionár, ako sám Steve Jobs. Smartfóny ani počítače síce nevyrába, za to však vyrába priekopnícke elektromobily, ktoré za pár rokov pokorili snahu celosvetových automobiliek o dobre vozidlo na elektrickú energiu a taktiež má vo svojom vienku iné veľké projekty ako napríklad Space X. Elon sa vyjadril na adresu Steva Jobsa veľmi negatívne!

Elon Musk moc Steva Jobsa v láske nemal!

Ak nás sleduješ dlhšiu dobu, pravdepodobne si zaznamenal pomerne vtipnú reakciu Elona Muska na to, že Apple mu preberá zamestnancov z jeho automobilky Tesla. Len tak mimochodom, Tesla je v oblasti automobilového priemyslu asi niečo ako iPhone v oblasti smartfónov.

- Reklama -

Dobre, možno neponúkne až toľko luxusu (aj keď exkluzivity áno) ako napríklad Mercedes-Benz či BMW, no za to technológiou pohonu tieto vozidlá prekoná. Elon sa vyjadril, že z Tesly odchádzajú do Apple iba béčkovi hráči. Preto spoločnosť s nakúsnutým jablkom nazval ako “pohrebisko Tesly”. Nie si dosť dobrý pre Teslu? Bež do Apple.

Elon má na Jobsa svoj uzavretý a žiaľ nie príliš pozitívny názor! - svetapple.sk
Elon má na Jobsa svoj uzavretý a žiaľ nie príliš pozitívny názor! – svetapple.sk

V najnovšom rozhovore si ale Elon Musk trošíčku zanadával na samotného Steva Jobsa. Vraj mal tú česť stretnúť sa s ním a podľa jeho slov to bol jednoducho blbec. Prečo? Akonáhle sa s ním stretol správal sa ku nemu arogantne ale to vraj nebola tá posledná kvapka. Poslednou kvapkou bolo to, že keď sa so Stevom stretol na nejakej party, Steve ani len netušil, o koho sa jedná. To pravdepodobne Elona urazilo natoľko, že si o osobe Steva Jobsa urobil ucelený názor.

Následne ale to, čo povedal rýchlo odvolal, pravdepodobne nechce mať s nikým spory. Slová, ktoré adresoval na Apple ale neodvoláva a naďalej si za nimi stojí. No, Elon je veľký človek a vizionár ako Steve Jobs, by mal vedieť o koho ide, nakoľko sa pohybuje vo veľmi podobnej brandži ako on sám ale povieme aj niečo na Steveho obranu.

Jobs bol totiž extrémne slávny človek, denne sa stretával zo stovkami zamestnancov Apple, ktorí mu predvádzali svoju prácu. Navyše na ulici určite častokrát niekoho stretol. Pri takom obrovskom počte ľudí asi nie je úplne jednoduché zapamätať si úplne každého a už vôbec nie pamätať si ešte jeho meno. Možno ho Elon pri prvom stretnutí dostatočne nezaujal a tak mu Jobs ďalej nevenoval veľkú pozornosť. Samozrejme ako to naozaj bolo je len medzi týmito dvoma chlapmi a keďže jeden z nich už žiaľ nie je medzi nami, pravda ostáva niekde vo hviezdách. 🙂

Steve Jobs a Elon Musk - svetapple.sk
Steve Jobs a Elon Musk – svetapple.sk

Zdroj: cultofmac

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.