iOS ako operačný systém v sebe obsahuje niekoľko pekných obrázkov, ktoré si môže dať každý z nás na tapetu. Málokto z nás však premýšľa, ako daný wallpaper vlastne vznikol. Ten, ktorý môžme vidieť v iPhone 6 vytvoril Espen Haagrens. Pozrite sa ako vznikol!

Fotografia

Každá fotografia má svoj určitý príbeh. Sú to okolnosti, pri ktorých vznikala či tie, ktoré sú na nej zachytávané. Výnimkou nie je ani táto fotka, ktorú zostrojil Espen Haagens počas jeho lyžiarskeho výletu. Originálna fotografia zobrazuje chatu Demmevass, no Apple ju musel vymazať a fotografiu celkovo poupraviť najmä z dôvodu, aby nenarúšala jednoduchý vzhľad ikoniek iPhonu.

apple-iphone-6-hands-on-6-970x646-c_zps8c9307b3
Túto fotografiu vytvoril Espen Haagens – svetapple.sk

Príbeh

Tvorca fotografie prezradil niekoľko viet o jej vzniku:

„Každý rok sa vydáme vlakom do hôr, lyžujeme tak 5-6 hodín. Po skončení lyžovačky sa vydáme k chate Demmevass. Chata je relatívne malá, stará a nachádza sa veľmi blízko ľadovca. Vždy po tom, ako sa dostaneme do chaty, pripravíme si klasické nórske vianočné jedlo. Počas ďalšieho dňa tradične zídeme dole k vlaku a odcestujeme domov. Veľmi rád a zároveň veľmi často vytváram fotografie oblohy a mliečnej dráhy. Tentokrát som si so sebou zobral veľmi slušný objektív spolu so statívom.V ten deň bol krásne vidieť mesiac, o polnoci však zmizol v oblakoch a ja som mohol vytvoriť niekoľko nádherných snímkov.”

1239961_10152291366781265_2038218091_n
Espen miluje hory a fotografovanie – svetapple.sk

Ako sa dostala fotka k Apple

Je jasné, že Apple musí každý rok vyberať zo série fotografií, ktoré sa najviac hodí na ich zariadenie. Ono to však nemusí byť až také jednoduché ako sa zdá. Ako sa však fotografia Espena Haagensa dostala do Jablkovej spoločnosti? Espen ju totiž uploadoval na 500px, kde okamžite zožala obrovský úspech. Po dlhšej dobe ho Apple oslovilo s tým, že by rád kúpilo práva na fotografiu, no len čisto na nekomerčné účely. Netrvalo však dlho, kedy sa mu Apple ozvalo s tým, že by rado kúpilo práva aj na komerčné účely. Samotný Espen vôbec nevedel, na čo Jablková spoločnosť snímku použije. Dozvedel sa to až počas Keynote, kedy mu to povedal kolega. To musela byť radosť 🙂

Apple-2014-iPhone-6-Plus-4-1280x1920
Originál fotografie bol Applom pozmenený – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.