Európska únia môže zrušiť Airbnb, má k nemu rôzne výhrady

0
Európska únia môže zrušiť Airbnb - svetapple.sk

Pokiaľ rád cestuješ a nerád platíš za predražené hotely, určite požnáš službu Airbnb, ktorú dnes používajú milióny ľudí a cestovateľov po celom svete. Je to vidina slušného ubytovania za pár drobných, ktorá je vhodná predovšetkým na krátkodobé pobyty. Po novom sa ale nad Airbnb schyľujú mračna. Európska únia môže zrušiť Airbnb ak nesplní všetky požiadavky. 

Európska únia môže zrušiť Airbnb, má problémy so zavádzajúcimi cenami

EU robí zase niečo, s čím možno nie sú spokojní ani jej vlastní obyvatelia. V zmysle najnovšej spotrebiteľskej regulácie, ktorá úzko súvisí s vyobrazením rôznych služieb na internetovej stránke má problém práve so službou Airbnb. Podľa únie sú ceny za jednotlivé položky zavádzajúce a zákazník sa tak ľahko môže počas nákupu oklamať. Komisia sa teda rozhodla, že netransparentné ceny potrestá a službe dala ultimátum, na nápravu týchto problémov. Toto ultimátum by malo trvať už iba do konca augusta a tak sa kompetentní budú musieť poponáhľať.

Čuduj sa svete, hoci hrozí zrušenie našej obľúbenej služby, svitá aj na lepšie časy, že bude konečne o čosi prehľadnejšia. Nejeden sa na nej už mal šancu nachytať.

Európska únia môže zrušiť Airbnb - svetapple.sk

Európska únia môže zrušiť Airbnb – svetapple.sk

Hlavný problém

Podľa ustanovenia Európskej Únie malo Aribnb viacero nedostatkov, ktoré je v súčasnosti nutné riešiť a ktoré nesúhlasia s legislatívou. Jeden z tých najhlavnejších sú cestovatelia z USA. Práve v tejto krajine platia celkom iné podmienky ako u nás a tak sa môže veľmi ľahko stať, že počas dovolenky vzniknú nepríjemné problémy s financiami, keď bude chcieť prenajímateľ viac ako očakáva zákazník.

V tomto smere v podstate súhlasíme, nakoľko by určite veľmi príjemné nebolo, keby sme niekde prišli na dovolenku a zistili sme, že je to vlastne celé úplne ináč ako to písal predajca. A to nie je jediná vec, ktorá núti EU riešiť celú situáciu. Ide o to, že na Airbnb nie je ustanovená konečná cena. Respektíve je avšak nemusí to byť finálna suma, ktorú cestovateľ zaplatí. Často krát sa k nej ešte zahŕňajú rôzne poplatky či dane. Práve toto sú tie detaily, kvôli ktorým môže dôjsť k rôznym nedorozumeniam a nepríjemnostiam.

Je síce pravda, že by sme riešenie podobných vecí nečakali od EU ale možno priamo od poskytovateľov služby ale evidentne niekto zasiahnuť musel. Tak či onak Európska únia môže zrušiť Airbnb, je len na predstaviteľoch služby ako sa popasujú s podmienkami, ktoré musia do konca leta splniť. Ak sa teda pôjdeš niekde okúpať do chorvátska alebo pôjdeš robiť nádherné zábery telefónom z Talianska, mysli na to, že nie všetko čo je na Airbnb je pravdivé.

Airbnb - svetapple.sk

Airbnb – svetapple.sk

zdroje: airbnb, bloomberg,

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk