Bezpečnosť na prvom mieste. V sociálnej sieti Facebook to vedia veľmi dobre. Možno aj preto neustále pracujú na čo najpokročilejšej autentifikácii používateľa. Do Messengera sa onedlho dostane to, čo dnes používajú prevažne bankové aplikácie. Odomykanie pomocou Face ID by mohlo oceniť množstvo používateľov.

Facebook Messenger môže chrániť správy pomocou Face ID!

Samotná novinka ešte nie je v appke zavedená. Tak či onak všetko naznačuje tomu, že sa tu už čoskoro objaví. Nikto okrem vás sa do vašich konverzácii nedostane ani v prípade, že si zabudnete na stole odomknutý telefón.

Novinka by mala zabrániť prístupu nežiadúcej osobe do Messengeru pomocou zabezpečenia cez Face ID. Takýto doplnok by bol veľmi užotočný pre tých, ktorí neberú bezpečnosť na ľahkú váhu a starajú sa o svoje súkromie.

Aplikácia v dnešnej dobe spolieha predovšetkým na uzamknutý operačný systém iOS. Akonáhle ale telefón niekto odomkne napríklad pomocou hesla, ktoré pozná, prípadne sa k nemu dostane v už odomknutom stave, môže to byť nepríjemné. Pokiaľ by však pred použitím aplikácie bolo nutné autorizovať používateľa pomocou Face ID, mal by jednoducho smolu.

Tu by sme radi pripomenuli, že vylepšenie sa nemusí výsostne týkať len autentifikácie pomocou tváre. Je skoro isté, že niečo podobné bude dostupné aj pre majiteľov starších iPhonov, ktoré používajú technológiu Touch ID (otlačok prsta). Tak isto by mohla pribudnúť aj možnosť prihlasovania sa pomocou kódu či už číselného alebo alfanumerického…

Facebook Messenger už získať podporu pre Face ID

Hoci podobné vylepšenie nie je v samotnej appke stále prítomné, existujú dôkazy, ktoré jeho príchod v blízkej budúcnosti prezrádzajú. Stojí za nimi konkrétne vývojár Jane Manchun Wong, ktorý stopy po podobnom zabezpečení našiel už v súčasnej verzii appky.

V tweete, ktorý informuje o tejto novinke poznamenal, že to môže fungovať jednoduchým spôsobom. Aplikácia si od vás bude pýtať tvár v takom intervale, v akom si to sami zvolíte. Ak budete chcieť autentifikáciu vždy, budete ju mať vždy.

Ak ju budete chcieť mať raz za hodinu, bude to raz za hodinu. Rozhodnutie, či niečo takéto použijete je teda na váš. Každopádne za nás dávame palec hore a myslíme si, že ide o dobre zabezpečenie. Budete ho využívať aj vy?

Facebook Messenger môže chrániť správy pomocou Face ID! – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here