O kontroverznom súdnom spore medzi jednou z najznámejších spoločností sveta – Apple a tiež možno aj najznámejšou bezpečnostnou zložkou – FBI sme ťa informovali už veľakrát a určite si o konflikte čítal aj na iných médiach. Ostro sledovaný súboj dostáva nové obrátky a FBI pritom tvrdí, že našlo spôsob, ako odomknúť iPhone. Presne preto stoplo súdne pojednávanie, všetko len jeden deň pred súdnym sporom!

FBI vraj vie, ako odomknúť iPhone 5C teroristu!

Tento súdny spor je veľmi ostro sledovaný prakticky po celom svete a každý, kto sa zamyslí nad danou vecou asi chápe iniciatívu, prečo nechce s FBI spolupracovať pri odomknutí zariadenia. Na jednej strane by to možno pomohlo objasniť jeden teroristický útok, ale v stávke sú miliardy iných iPhonov, vďaka ktorým by ich majitelia mohli prísť o súkromie. Áno, hovoríme aj o tvojom iPhone.

- Reklama -

Je teda len a len na tebe, na ktorú stranu sa postavíš, každopádne súdne pojednávnaie, ktoré sa malo konať už zajtra sa akosi nekoná. Nie, dôvod nie je na strane odvolania Apple, ale na strane odvolania FBI, ktoré všetko zrušilo po tom, čo vraj našlo spôsob, ako iPhone odomknúť. Všetko pomerne zázračne len jeden deň pred pojednávaním.

iPhone 5C - svetapple.sk

Znamená to teda, že Apple možno ani nepôjde ku ďalšiemu súdu, ktorý by ho mal donútiť pomôcť FBI s odomknutím daného iOS zariadenia. Samozrejme to len za predpokladu ak sa FBI skutočne smartfón podarí odomknúť. Pokiaľ by to totiž nevyšlo, určite bude bojovať ďalej a pomoc od Apple vymáhať cez ďalšie súdne procesy. Apple bude mať teda možno pokoj alebo naopak ďalšie zbytočné starosti.

Nezabudnime ale spomenúť aj vyjadrenie Apple k spomínanému odvolaniu FBI. Spoločnosti s nakúsnutým jablkom v logu sa totižto vôbec nepáči to, že sa niekto pokúša nelegálne nabúrať do jeho zariadenia a tvrdí že pokiaľ aj FBI nájde spôsob, ako zariadenie odomknúť, bude od bezpečnostnej zložky tento spôsob vymáhať.

Je to celkom logické. Na druhú stranu netreba zabúdať, že šlo možno len o planý poplach a FBI nič neodomkne – v takomto prípade má výhodu Apple, ktoré je zásadne proti voči odomknutiu. Čo si o tom celom myslíš ty?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.