Asi si aj ty bol v kine kuknúť na film Steve Jobs, ktorý mal svoju premiéru ešte 12. novembra. Pravdepodobne sa ti snímok páčil, veď bodaj by nie, hoci nie sme žiadny experti na toto odvetvie, film, spracovanie a aj príbeh sa nám skutočne páčil. Ľudia ho ale očividne nedokázali oceniť a tak ostal v strate okolo 100 miliónov dolárov, inými slovami bol to prepadák. To by ale mohol zmeniť pohľad expertov, ktorí udelili zlatý glóbus herečke tiež scenáristovi!

Zlatý glóbus

Vynikajúci snímok, ktorý si zaslúžil oveľa väčší obdiv ako sa mu nakoniec dostal sme už mali možnosť vidieť mnohí. Pozreli si ho aj kritici a tí rozhodli, že si jeho scenárista Aaron Sorkin zaslúži rovno Zlatý glóbus. No tak si to predstav. Film, ktorý bol v kinách totálnym prepadákom a jeho tvorcovia udávajú straty okolo 100 miliónov dolárov dostal prestížne ocenenie za vynikajúci scenár. A to nie je všetko! Kate Winslet, ktorá si vo filme tiež zahrala, neodišla z ohlasovania cien na prázdno. Dostala totiž tiež zlatý glóbus za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe.

- Reklama -

K tomuto úspechu teda obom gratulujeme a dúfame, že zviditeľnenie filmu aj takýmto spôsobom priláka zvedavosť dívákov, ktorý zaň zaplatia (už asi iba na službách ako napríklad iTunes Movie Store či na DVD) a tým aspoň zmiernia už dnes pomerne veľké straty. Len tak mimochodom, pokiaľ ťa napadá Michael Fassbender, ktorý si zahral Steva Jobsa, ten odišiel bez svojho zlatého glóbusu za najlepšieho herca v hlavnej úlohe.

Na miesto neho ho totiž dostal Leonardo DiCaprio za film REVENANT znovuzrodenie, v ktorom odohral fantastický výkon, no a povedzme si na rovinu, hoci sa Michael snažil, na Steva sa po vizuálnej stránke príliš nepodobal. Či už výzorom alebo chôdzou. Lepšie ho podľa názoru našej redakcie zahral Ashton Kutcher, ktorý okrem dokonalých pohybov priniesol aj vierohodnú podobu.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.