Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších filmov Johnyho Deppa. Dnes pokračujeme výberom novoročných filmových noviniek. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Palmer

Žáner: Dráma

Eddie Palmer sa po dvanástich rokoch strávených vo väzení vracia domov a chce opäť začať žiť naplno. Onedlho si začne vytvárať puto so Samom, chlapcom, ktorý pochádza z problémovej rodiny. Eddieho minulosť však začne ohrozovať jeho nový život a rodinu.

Hrajú: Justin Timberlake, Ryder Allen, Juno Temple

The Dig

Žáner: Životopisný / Dráma / Romantický

Edith Pretty si najme miestneho archeológa Basila Browna, aby preskúmal mohyly, ktoré sa nachádzajú na jej pozemku. Dej filmu opisuje okolnosti objavenia pohrebného miesta v Sutton Hoo v anglickom Suffolku, jedného z najznámejších archeologických miest na svete.

Hrajú: Ralph Fiennes, Carey Mulligan, Lily James

Herself

Žáner: Dráma

Dej filmu sa sústreďuje okolo Sandry, ktorá sa snaží zabezpečiť svoju rodinu a poskytnúť jej dcéram bezpečný domov. Rozhodne sa preto postaviť dom od základov úplne sama. Proces stavby jej umožní spoznať a pochopiť samú seba. Postupne jej so stavaním domu začnú pomáhať aj miestí obyvatelia.

Hrajú: Harriet Walter, Conleth Hill, Clare Dunne 

One Night in Miami

Žáner: Dráma

One Night in Miami je film popisujúci fiktívnu udalosť. Dej sleduje jednu neuveriteľnú noc v roku 1964, kedy sa stretnú štyri významné osobnosti – Muhammad Ali, Malcolm X, Sam Cooke a Jim Brown. Štyri ikony spolu diskutujú o svojich úlohách počas hnutia za občianske práva.

Hrajú: Kingsley Ben-Adir, Aldis Hodge, Leslie Odom Jr.

Pieces of Woman

Žáner: Dráma

Dej filmu Pieces of Woman sleduje príbeh ženy, ktorá po tragickom domácom pôrode prichádza o svoje dieťa. Martha sa snaží spracovať svoj ťažký psychický stav, nával emócií a veľký smútok. Zároveň si však musí nájsť cestu späť k svojmu partnerovi a rodine.

Hrajú: Vanessa Kirby, Shia LaBeouf, Ellen Burstyn

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.