Odkedy bol spustený po prvý krát AppStore, mobilné hry sa stali jeho neoddeliteľnou súčasťou. Dnes je to už prakticky 10 rokov od čias, kedy sme si mohli po prvý krát zakúpiť aplikácie na náš iPhone v tomto internetovom obchode. Nájdeme tu množstvo žánrov hier, ktorými si vieme skrátiť dlhé chvíle. Jednou z takých bude aj populárna Fortnite Battle Royale, ktorú mnohí poznajú z PC.

Fortnite Battle Royale na iOS

Táto informácia je samozrejme ešte pomerne čerstvá avšak už dnes vieme, že hra bude totožná s tou, ktorú poznáme z PC. Na iPhone si teda budeš môcť zahrať hru na rovnakej mape s 99 ostatnými hráčmi, rovnakým obsahom a tiež pravidelnými aktualizáciami. Samotný vývojár Epic Games potvrdil, že hlavným cieľom je v tomto prípade to, aby hra vyzerala totožne ako tá, ktorú poznáme z počítačov. S tým súvisí aj fakt, že na serveroch nebudeme hrať len proti ostatným používateľom na iOS. Pôjde o takzvaný multiplatformoví titul. Online si teda zahráme napríklad aj proti hráčom z PC či PS4.

Ak sa pýtaš, ako sú na tom používatelia Androidu, máme pre nich dobrú ale aj zlú správu. Tou dobrou je, že hrá príde aj na tento operačný systém. Horšou je už fakt, že to potrvá ešte niekoľko mesiacov. Od následujúceho pondelka sa bude dať registrovať na tejto stránke. Platí to samozrejme zatiaľ len pre používateľov iOS. Po registrácii potom vývojári postupne odošlú pozvánky pre teba a tvojich priateľov.

Hru budú podporovať všetky iPhony od modelu 6S vyššie (týka sa aj iPhonu SE). Z iPadov budeš musieť mať potom minimálne iPad mini 4, iPad Air 2 či iPad Air. To kedy ale oficiálne začneme hrať zatiaľ nevieme. Predpokladá sa, že to veľmi dlho trvať nebude. Hneď ako budeme vedieť viac, budeme ťa samozrejme informovať.

Prečítajte si tiež  Do Apple Arcade pribudla hra „Game of Thrones: Tale of Crows“
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.