Fortnite a Nvidia GeForce Now

Vyhodili sme ich dverami a oni sa vrátili cez okno“. Aj touto vetou by sa dalo definovať aktuálne dianie na poli mobilných služieb a aplikácií. Ako iste viete, Fortnite už niekoľko mesiacov nie je prítomný v internetovom obchode App Store. Takisto sem nemôžu pridať svoju aplikáciu ani streamovacie služby typu Nvidia GeForce Now a podobne (lebo porušujú pravidlá). Vývojárov to ale nezastavilo.

Niekoľko mesiacov sa snažili nájsť dieru v systéme a napokon sa podarilo. Podľa posledných informácií vzniká webová verzia Nvidia GeForce Now, ktorú si spustíte cez Safari. Niečo podobné plánuje aj Microsoft so službou xCloud.

Podľa úniku bude práve Fortnite kľúčovou hrou tejto platformy. Spustíte ho samozrejme úplne zadarmo tak ako doteraz. Pokiaľ si však nepredplatíte Nvidia GeForce Now, každú hodinu vás vypne zo servera. Ak sa nemýlime, podobne to funguje aj na počítači.

Za nás veľmi zaujímavá správa, ktorá otvára možnosti nielen spoločnosti Epic Games. Podmienky v App Store alebo Google Play nie sú pre mnohých vývojárov ideálne. Obe platformy strhávajú príliš veľké poplatky za každú vykonanú platbu.

Ak Apple nijakým spôsobom nezasiahne, môže prísť o čiastočné príjmy z tých najzaujímavejších herných titulov. Nechajme sa prekvapiť. Do komentára nám napíšte, ako sa na to pozeráte vy.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na revolučných 2 nm čipoch. V tomto zariadení budú mať premiéru
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.