Už dávnejšie sme vás informovali o tom, že spoločnosť Foxconn, ktorá vyrába pre Apple iPhony, postavila špeciálne roboty, ktoré by mali pomôcť s výrobou budúcich generácií. Všetko však musí byť po prvý raz a niekedy to neznamená zaručený úspech. Prvá generácia týchto robotov sa príliš nevydarila a nedokázala naplniť prísne požiadavky Cupertinskeho giganta.

Presnosť

Apple je spoločnosťou, ktorá si potrpí na každom jednom detaile či už sa jedná o iPhone, iPad alebo počítače Mac. Skrátka, dizajn je rovnako dôležitý ako hardware a to je jeden z problémov, ktorý sa podpísal pod vylúčením robotov Foxbot. Apple má stanovenú toleranciu na 0,02 mm, čo je naozaj mikroskopický štandard. Problém je v tom, že roboty od spoločnosti Foxconn nedokážu tento štandard naplniť a ich výrobná tolerancia je 0,05 mm, čo je pre Jablkovú spoločnosť absolútne neprípustné.

- Reklama -

Využitie

Tieto roboty mali byť použité na pomoc pri výrobe budúcich iPhonov. Nemali slúžiť primárne na ich montovanie ale len na akúsi výpomoc vo forme zaťahovania skrutiek poprípade montovaním jednotlivých častí dokopy, ktoré by zvládli spojiť skôr ako zamestnanci Foxconnu. Pochádzajú však z automobilového priemyslu kde je tolerancia omnoho vyššia ako 0,02 mm. Skrátka, budeme si musieť počkať na budúcu generáciu týchto robotov. Jej príchod je však zatiaľ v nedohľadne.

FoxbotPatents

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.