Nové zariadenia už klopú na dvere. Blíži sa september a Apple sa už pripravuje na predstavenie celej palety nových produktov. Únikom sa ale nevyhne. Funkčný iPhone 11 Pro sa objavil na videu. Je to skutočne on?

Funkčný iPhone 11 Pro sa objavil na videu. Je to ale naozaj on? My si myslíme, že nie…

Ako nás informoval portál BGR, na čínskej sociálnej sieti Weibo akurát uniklo video, ktoré má podľa autora zachytávať úplne nový iPhone 11 Pro. Podľa všetkého by sa malo jednať o model s 5,8″ OLED Retina displejom, ktorý bude nahrádzať súčasný iPhone XS. Na videu nemôžeme dobre vidieť všetky detaily zariadenia.

Zakrýva ich pomerne sofistikovaným spôsobom obal. Autor pravdepodobne vedel prečo… Samotné video má len 8 sekúnd a o tom, že je to skutočne iPhone 11 Pro dosť pochybujeme, aj keď ostatné média sú o tomto presvedčené. Prečo? Vysvetlíme vám to pod videom.

https://youtu.be/Y73rhjD2ENs

Tlačidlo na stlmenie zvuku

Funkčný iPhone 11 Pro sa objavil na videu. Pozeráme sa na finálny produkt?
Tlačidlo zvuku nemá byť také ako na iPhone XS ale také ako na iPade, teda okrúhle – svetapple.sk

V prvom rade tu môžeme vidieť klasické tlačidlo na stlmenie zvuku, ktoré poznáme zo súčasných iPhonov prakticky od ich počiatku. Vďaka únikom šasi nového iPhonu 11 ale vieme, že tieto zariadenia by mali ísť v šľapajách iPadu a toto tlačidlo by už viac nemalo byť hranaté ale okrúhle. Toto je prvá indícia, že tu niečo nie je v poriadku.

Navyše kto by sa reálne mohol dostať k skutočnému funkčnému iPhonu niekde v kancelárii skôr ako je vôbec predstavený? Všetky úniky pochádzajú takmer vždy z továrne. Odtiaľ je prakticky nemožné vyniesť súčiastky (vďaka novým kontrolám).

Šošovka fotoaparátu pôsobí až príliš lacno. Takto originál určite vyzerať nebude

Funkčný iPhone 11 Pro sa objavil na videu. Pozeráme sa na finálny produkt?
Šošovka fotoaparátu vyzerá ako z najlacnejšej čínskej kópie – svetapple.sk

Pozorné oko si určite všimlo aj celkom škaredú šošovku fotoaparátu na zadnej strane. Tá je v tvare 3D čo je podľa predlohy urobené dobre. Detailista ale vidí aj otvory pre samotné objektívy. Tie nie sú nikdy takéto malé ako to má zariadenie na videu. Ak by aj boli, určite by ich priemer nebol pri všetkých troch úplne rovnaký. Tu veru niečo nehrá. Už len to, že tieto otvory tak dobre vidíme. Akoby v nich nebola žiadna šošovka…

Navyše prečo by autor videa poskytol len zábery na zariadenie, na ktorom je kryt, ktorý dosť odvádza pozornosť. Keby ste mali tú šancu natočiť budúci iPhone urobili by ste to takto? Asi ani nie. Určite by ste natočili celú zadnú stranu zariadenia vo svojej plnej kráse.

Prečítajte si tiež  Ľudia predávajú iPhone s hrou Fortnite za šialené peniaze!

Čo sa tu teda dočerta stalo?

Tak a prichádzame do finále, kde si skúsime vysvetliť niekoľko možností, čo sa mohlo stať. Toto zariadenie na videu iPhone 11 Pro určite nie je. Ak náhodou je, okej pomýlili sme sa ale náš odhad je tak 1%, že sa skutočne jedná o reálne zariadenie.

V prvom rade mohol niekto zobrať súčasnú generáciu iPhonu XS a tiež maketu iPhonu 11 Pro. Následne ich mohol nejakým spôsobom spojiť. Nakoľko ale určite nesedeli potreboval to nejako zamaskovať. Zobral teda silikónový obal, ktorý je už dnes bežne dostať kdekoľvek na Aliexpresse a vďaka nemu nie je poznať, že ide o starší model.

Náš druhý, pravdepodobne omnoho reálnejší odhad je však ten, že len niekto skrátka zobraz z šošovku fotoaparátu z makety iPhonu 11 Pro, kúpil si kryt pre toto zariadenie a vložil túto šošovku dnu. Následne tam nejako napasoval aj iPhone XS vďaka čomu vytvoril senzáciu. Tou ovplyvnil mnohé svetové média. Nie však nás…

Funkčný iPhone 11 Pro sa objavil na videu. Pozeráme sa na finálny produkt?
Funkčný iPhone 11 Pro sa objavil na videu. Pozeráme sa na finálny produkt?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJBGR
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.