Svet je plný zaujímavých a kreatívnych nápadov a jedným z takých bol isto aj nápad istého developera, ktorý sa rozhodol za pomoci malého externého displeja, mikro-počítača Raspberry Pi Zero a kociek z LEGA postaviť svoj vlastný funkčný (aj keď iba čiastočne) Macintosh, ktorý bol po prvý krát predstavený ešte v roku 1984!  Pozri sa na celý tento projekt, ktorý je skutočne veľmi zaujímavý a jeho realizácia nestála viac ako $100.

LEGO

Naša obľúbená stavebnica z detstva očividne nie je určená len pre deti, ale ako v raji sa cítia aj rôzní kreatívci, ktorí s ňou môžu pracovať a vytvárať pomocou nej rôzne projekty. Je to jednoduchý spôsob ako sa realizovať a keď je človek dosť šikovný a čiastočne technicky zdatný, môže vytvoriť aj projekty, ktorým by sám neveril, že zvládne. Postačí mu na to zopár kociek lega, mikropočítač Raspberry Pi Zero a potom malý displej. Tento vývojár sa rozhodol, že vytvorí svoj vlastný Macintosh a ako povedal, tak sa aj stalo. Celý jeho projekt ho nakoniec nestál viac ako $100 a vyzerá fantasticky. Dokonca aj funguje.

Aj keď to je predsa len trochu diskutabilné. Ako sme uviedli ide len o jednoduchý mikro-počítač, čo znamená, že od neho nemôžeme očakávať nijaké náročnejšie funkcie. To ale asi ani nikto neočakáva. Na malom displeji totižto dokáže zobraziť všetky dôležité základné informácie či napríklad čas, čo určite stačí. Autor tohto diela okrem spomínaných komponentov musel použiť aj brúsku, takže tak ľahko to očividne nešlo. Na druhú stranu ale výsledok stojí za to.

Určite sa pýtaš niečo typu “No dobre, čo s tým ale teraz bude robiť?”. Napadá nás zaujímavá odpoveď. Hoci nie je funkčný, zamyslíme sa nad tým, kto by ho v dnešnej dobe vlastne používal. Za to je to zaujímavý projekt a ak dokáže zobraziť aspoň čas, už môže slúžiť ako dekoračný predmet do nášho bytu s informáciou o čase. Je to teda veľmi zaujímavý proejkt, čo naň hovoríš ty? Viac fotiek nájdeš tu!

- Reklama -
Macinstosh – svetapple.sk
Macinstosh - svetapple.sk
Macinstosh – svetapple.sk
Macinstosh - svetapple.sk
Macinstosh – svetapple.sk
Macinstosh - svetapple.sk
Macinstosh – svetapple.sk

Respberry Pi Zero

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here