Spoločnosť Apple v súčasnosti podľa mnohých špekulácií a nepotvrdených informácií vyvíja vo svojich utajených laboratóriách vlastné vozidlo, ktoré voláme “Titan”. Dopad na automobilový priemysel má spoločnosť Apple ešte pred tým, ako sme o nejakom Titanovi počuli. Apple totiž už pomerne dlhú dobu ponúka CarPlay, čo je vlastne veľmi jednoduchým spôsobom prepojenie tvojho iPhonu s autom, na základe čoho dostaneš od displeja na svojom aute skoro rovnaké funkcie ako na iPhone! Novinka vraj lepšie predáva aj autá!

General Motors: Vďaka Apple CarPlay nám rastú predaje!

Pokiaľ oznámi najväčší automobilový koncern na svete, že vďaka funkcií, ktorá umožňuje prepojiť tvoj iPhone s vozidlom sa zvyšujú predaje jeho vozidiel, asi na tom bude niečo pravdy. Zákazníci vraj podľa predajcov chodia auta nakupovať a popri prezeraní vozdila sa opýtajú aj na vyššie spomínanú funkciu. Predajca im ju samozrejme okamžite ukáže a zákazníci ostanú prekvapení z toho, ako dobre funguje a reaguje a okamžite si ju chcú vyskúšať.

CarPlay má čo ponúknuť ozaj každému - svetapple.sk
CarPlay má čo ponúknuť ozaj každému – svetapple.sk

Aj to je dôvod prečo radšej volia vozidlá s touto funkciou ako bez nej. Momentálne ich GM v ponuke až 24, takže naozaj je z čoho vyberať. Podľa slov predajcov sú zákazníci z funkcie doslova nadšení a autá si vyberajú hlavne kvôli nej. Ono je to koniec koncov aj veľmi výhodné.

Akonáhle má totiž človek v aute CarPlay, ušetrí približne ďalších 1000€. V aute totiž nepotrebuje príplatkovú navigáciu a connect služby, pretože to všetko má vo svojom iPhone. Veľmi dobrý krok preto urobil aj koncern Volkswagen, ktorý CarPlay už pomerne dlhú dobu ponúka vo svojich vozidlách. Napríklad aj taká škodovka má CarPlay.

A to dokonca každý model od maličkej Fábie až po obrovský Superb. Prémiové značky ako napríklad Mercedes si za CarPlay nechávajú dokonca zaplatiť a to pomerne nemalé peniaze. Množstvo výrobcov potom túto službu ponúka bezplatne vo svojich multimediálnych systémoch. Presvedčil by ťa CarPlay o kúpe vozidla?

Mercedes-Benz C - svetapple.sk
Mercedes-Benz C – svetapple.sk

Zdroj: The Wall Street Journal

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here