Súčasná doba praje technológiám a jednou z populárnych technológií sú určite aj také drony, ktorých je čoraz viac a dajú sa kúpiť už za pár desiatok dolárov či eur. Kedysi bola táto technológia cenovo nedostupná, teda minimálne pre bežného človeka, ale ako ide doba a drony sa veselo predávajú, všetko je zrazu akési lacnejšie a povedzme si na rovinu, že aj bežnejšie. Spoločnosť Selfly predstavila na Kickstarteri svoju kampaň, kde ponúka špeciálneho drona, ktorý sa schová do krytu. Geniálna zbytočnosť nemyslíš? 

Drony v kryte

Jedna z hlavných nevýhod dronov môže byť napríklad to, že ich treba nosiť. Ako sa ale ukazuje v tomto prípade, problém sa vyriešil akosi sám. Dron je proste ukrytý v tvojom vrecku a to konkrétne priamo na tvojom iPhone. Keď ho potrebuješ, jednoducho ho vytiahneš a fotíš si selfie. Výhoda je napríklad v tom, že nemusíš mať v ruke dlhú a hlavne dosť škaredú tyčku. Stačí ak si vyberieš dron, zapneš príslušnú aplikáciu a fotíš. Dron by mal na jedo nabitie zniesť zhruba 5 minútový let. Nie je to možno najviac, ale na pár fotiek to bude stačiť určite.

Batéria má kapacitu 650mAh, takže predpokladáme, že sa aj pomerne rýchlo nabije. Fotoaparát na drone má rozlíšenie 8mpx. Nie je to možno úplne najviac, to je síce pravda, no na druhú stranu to nie je ani najhoršie a na selfie v pohode stačí. Veď iPhone 7 a iPhone 7 Plus majú „len“ 7mpx FaceTime kameru, tak aký je problém? Rozlíšenie video je FullHD, teda 1080p a dokáže natáčať rýchlosťou 30 snímok za sekundu. Dron je v kryte a to znamená, že musí mať aj prijateľné rozmery. V tomto prípade hovoríme o váhe len 70 gramov a hrúbke 9mm. To je naozaj fantastické!

Samotný dron, alebo teda kryt je kompatibilný s rôznymi zariadeniami. K dispozícií bude pre smartfóny ktoré ponúkajú od 4″ do 6″ uhlopriečku displeja. Dron bude všade rovnaký, meniť sa má iba kryt. Nápad je to teda dobrý a vyzerá to tak, že to nebude prestrelené ani s cenovkou, minimálne pokiaľ si ho kúpiš skôr ako je v predaji. Ak dron podporíš v tejto kampani na Kickstarter teraz, jeho cena bude len $79. Ak si budeš chcieť dron kúpiť v budúcnosti, zaplatíš až $139. To je ale stále menej ako napríklad za bezdrôtové AirPods. Kampaň má zatiaľ celkom úspech. Už sa nachádza v polovici a stále je tu 42 dní do naplnenia. Uvidíme teda, ako to bude vyzerať ďalej!

Prečítajte si tiež  iPhone 13 by mal prinesť veľké zmeny v nabíjaní
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.