Spoločnosť Google tasí zbrane v boji s fake news a nedostatočným počtom ohľadom tém hľadaných cez najrozšírenejší webový prehliadač. Podľa najnovšieho príspevku na oficiálnom Google Blogu sa dočkáme funkcie, ktorá bude varovať pred nedostatkom informácií o danej téme.

Podľa stanoviska firmy sa počet nepodložených informácií mesiac od mesiaca rapídne zvyšuje. K poukázaniu na pravdivosť podkladov by malo upozornenie, ktoré vás varuje pri  nedostatočnom počte a relevantnosti informácií.

Google

Jedná sa o jednoduchú notifikáciu, ktorá sa objaví na začiatku vyhľadávania. Ak do Googlu napíšete hľadaný výraz a počet informácií alebo ich výpovedná lehota nebude v súlade s algoritmom vyhľadávania, upozorní vás na to hláška v znení:

„Vyzerá to tak, že výsledky vyhľadávania sa rýchlo menia. Ak je táto téma nová, doloženie spoľahlivých zdrojov môže chvíľu trvať.“

Google opisuje implementáciu tejto funkcie ako dočasné riešenie pre všetky témy, ktoré nedisponujú dostatkom fakticky podložených zdrojov.

Užívateľ je tak nútený spraviť si názor na hľadaný výraz úplne sám. V momente, kedy sa na webe objavia overené informácie o danej téme, bude funkcia z vyhľadávacej karty skrytá.

Prečítajte si tiež  Pozrite a vypočujte si históriu vyhľadávania!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJBlog.Google
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.